yetim tanımlar

13528. (Tematik)
‘formatsızlık’ iftirasıyla komaya girip can vermiş sözlük karakteridir. nazik dostlar için neden geri dönmeyeceğinin açıklamasını yapmayı uygun görüyorum.

ben muhteşem nebeyu karakterinin yaratıcısı b. bilenler biliyor, nebeyu benim fikirlerimi, yaşam tarzımı, inançlarımı ve zaman zaman cinsiyetimi en etkili şekilde savunmak için yarattığım mizansen bir karakterdir. bugüne kadar çeşitli platformlarda kemalistlere, marksistlere, jakoben laisistlere ve elitistlere karşı misyonunu son derece başarılı bir şekilde yerine getirmiştir. son olarak cogito’da yazmaya başlayan muhteşem nebeyu, kendi insanları telakki ettiği kişilerin yer aldığı bu ortamda, küçük hesapların kaygısıyla ‘formatsızlık’ iftirasına uğramıştır. tahammülsüzlüğüyle dillere destan olmuş kemalist oluşumlarda bile bazı konularda daha hakkaniyetli davranıldığına tanık olan küçük panterin, kendi insanlarının içinde bulunduğu yoz ve ikiyüzlü durum karşısında var olmasının bir anlamı kalmamıştır. biri de çıkıp dememiştir ki, madem cezalandırılacak kadar formatsız yazıyor, bu yöneticiler burada ne işe yarıyor da bu kızın hiçbir tanımını ‘formatsız’ diye silmedi. sözümona cezalandırılıp ehlileştirilmeye çalışılmasının nickaltına yazılan nedenler olmadığını ben de, bazı kişiler de biliyor, bu konuda burada polemik çıkarmayacağım. ancak mevzu butonundan bile ‘ya sev ya terk et’ mesajı verip tiranlığını ilan etmiş bir adamın değirmenine su taşımayı da gereksiz, dahası yanlış buluyorum.

ülkemin tarihinde 12 eylül gibi bir gerçek varken, bir gecede yazarları apolitize eden ve tahammülsüzlük sınırlarını zorlayan yönetime sahip bir platformda yazmanın ucunun stockholm sendromu’na kadar uzanacağını düşünüyorum. ‘tartışın ama üslubunuzu ayarlayın’ gibi hayalci bir söylemin, ‘yap ama hobi olarak yap’ gibi bir söylemin paralel bir versiyonu olduğunu belirteyim. mesleğimi referans alarak politik tartışmalar konusunda şu bilgiyi verebilirim: politika denilen şey, güncellikten bağımsız olarak sadece kavramlar üzerinden tartışılamaz. özellikle türkiye’de hiç tartışılamaz. suya sabuna dokunmadan politik tartışma yaptığını sananlar, 12 eylül anayasasının ön gördüğü ideal genç olmak dışında herhangi bir ilerleme kaydedemezler. yine de insanların eğlenebileceği platformlara ihtiyaç vardır, bu nedenle kimsenin bu konuları sorgulamasını beklemiyorum (zaten yasak gördüğünüz üzere). çünkü sorgulamak akabinde karar vermeyi de gerektirir.

cogito’dan ziyade, başka platformlardan kafayı nebeyu karakteri ile bozmuş ve hala bir şekilde bana ulaşıp, nebeyu’nun akp’nin sözlüklere sızdırdığı bir paralı ajan olduğunu iddia eden halüsinatif çatlakları rahatlatalım bu yazıda artık: gazeteciyim ve paramı akp’den değil kitle iletişim araçlarından kazanıyorum. ayrıca muhteşem nebeyu’yu siz değil, kendi insanları yok etti. yine kaybettiniz, dağılın.

kendisine monark diyen ve sözlüğün twitter adresinden sadece kendini rt’leyip ‘ulvi’ amaçlara hizmet ettiğini iddia eden (başka yönetici de yazar da yok sonuçta burada) adama da küçük bir tavsiye: nickindeki ‘derviş’ ifadesini kullanıp tüm dervişmeşrep insanları yanlış lanse etmenin vebaline daha fazla girme bence. sonuçta sürekli ne kadar atarlı olduğunu göstermeye çalışıp ardından kendine derviş demek kötü bir mizah ürünü gibi görünüyor dışarıdan. nu dervişliğe önem veren insanların haklarını gözeterek yaptığım bir tavsiyeydi, yoksa ben de nebeyu da ne dervişmeşrepliyiz, ne de tasavvufa inanıyoruz.

can veren küçük panterin yerine başka bir karakter yaratıp dönmemin neden mümkün olmadığını sevgili dostlara yukarıda genel olarak açıkladığımı sanıyorum. yine de nazik ilginiz için tekrar teşekkür etmeyi kendime bir borç bilirim.

sizlere muhteşem nebeyu’nun en sevdiği ve cenazesinde çalınmasını istediği şarkıyla veda ediyorum. hoşçakalın.

http://www.cogitosozluk.net...

not: nebeyu’nun dehşet verici megalomanlığı, muhafazakar camianın içinde bulunduğu ‘eziklik’ sendromuna indirilmiş vahşi bir tokattır. bunu anlayanlar zaten anladı ama yine de yapıcı bir eleştiri olarak açıkça ifade etmekte fayda olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.