27 mart 2014 ahmet davutoğlu hakan fidan ses kaydı

konuşmaların tamamını dinledim. herhangi ters bir ifade ile karşılaşmadım ancak hakan fidan'ın söyledikleri biraz çarpıtılıyor gibi. hakan fidan ne diyor biraz ona bakalım. suriye 'ye girilmesi için gerekli şartların oluşması adına boş bir araziye gerekirse füze attırırım veya süleyman şah türbesine tacizde bulunabilirim. bu süleyman şah türbesini yerle bir etmek anlamına gelmeyeceği gibi türkiye topraklarına kasdetmek demek de değildir.

bir kardeşimiz muhaliflere silah yardımı yapılmasından söz etmiş ve bunu vatan hainliği olarak yorumlamış. suriye de bizim askerimiz de var sevgili kardeşim. ve oradaki mücadele zalim esed'e karşı verilen mücadeledir.suriye senin sınır komşun olması hasebiyle ''banane'' veya ''beni ne ilgilendirir'' diyemezsiniz.ki orada türkmenler de var.esed türkmenlerle de savaşıyor hatırlatmakta yarar var.

süleyman şah türbesine saldırı

özellikle hakan fidan ortamın oluşması için bunu vurguluyor. yani sağlam ve hukuksal dayanağı olan bir gerekçe ile suriye girilmesi için süleyman şah türbesine tacizden söz ediyor. tabi kardeşimiz ,bu tacizi saldırı ile karıştırmış ve yerle bir etmek olarak anlamış olacak ki bunu vatan hainliği olarak görmüş. geçmiş yıllar da doğu ve güney doğu da terör nasıl sıcak tutuldu kısaca bundan söz edelim.malum karakollara çeşitli baskınlar yapılıyordu .pkk terör örgütü için iki bir karakolun iki türlü önemi vardır birincisi ya baskın ikincisi ya da taciz. baskını geçelim taciz den devam edelim.taciz nedir.karakola yakın bir mesafeye konuşlanır ve karakolun etrafına,üzerine,yanına,sağına ,soluna ateş açarak ortam oluşturur. gelecek karşılığa cevap verilmeden oradan uzaklaşılır.hakan fidan'ın da üzerinde durduğu konu bu yönlü bir çeşit taktik gereğidir.adam süleyman şah türbesini neden yerle bir etmek istesin iyi misin ? adam gerekçe üretiyor ve dengeyi strateji ile korumaya çalışıyor. ki konuşmasında boş araziye füze atmaktan söz ediyor.

muhalefet sıkıntsı

ulusal güvenlik söz konusu olduğu zaman bile muhalefetin, muhalefet yaptığı söyleniyor ve paşa,ben tarih de böyle bir şey görmedim diyerek söz konusu tutumu eleştiriyor.gayet haklıdır.

hakan fidan'ın silah kullanma isteği

diyor ki , süleyman şah gibi bir türbe için silah kullanmaktansa sınırda kaç bin kilometre vatan toprağı var ve binlerce insanımız var bu yüzden kullanmamız gerekiyor diyor. gayet haklıdır.

sonuç olarak konuşmalar da hiç bir beis görmedim. aykırı,vatanı ve milleti zora sokacak hiç bir durum yok.gayet akıllıca konuşmalar fakat kurumlar arasında koordine sıkıntısı var bu çok belli.ve son olarak dikkatimi çeken yaşar güler'in ses tonu diğerlerine göre çok fazla geliyor ve her şeye baskın bir şekilde atlıyor üzerinde cihaz olabilir mi ki ?

ve bir kardeşimiz çok güzel demiş devletin yatak odasına girilmiş biz hanımın iç çamaşırlarına takılıyoruz.