1 haziran 2014 cogito sözlük fatih kermesi

açık konuşacağım ben bu kadarını beklemiyordum tahminim çok çok çok üstünde güzel geçti. efendim sabah azizcdj mini cooper'ıyla aldı kermes alanına geldik. ama ne yağıyor mübarek. kermese alanına sabah ilk gittiğimde aöf kitaplarını görünce içimden lan ben nereye düştüm bu adamlar ne satıyorlar böyle diye düşünsem de sonra atlattım kısa sürdü o. branda işiyle uğraşırken baya eğlendik. hatta biri o ara lan kermese olmayacak olsa bile güzel geyik çevirdik demişti. branda işinde ilşah abi ve gölgesine tüküren adam abilerin üstün çabasına hayran olmamak elde değildi. baya yarenlik ettik bu kadar olacağını da tahmin etmemiştim. tiramisular kekler çok güzeldi bea. ama ilk satışta kazıklandık ey halkım unutma bizi kek'e çikolata sosu dökmediler bize!1!!! ama olsun yine de çok güzeldi. abi her şey satılıyor bir ara giysi standına montumu verdim çok korktum lan bi an satılacak diye 3-4 kere sordum satılmadı demi diye. standda durmadık biz arkada Allah için güzel geyik çevirdik. arada sırada kitap standına gidip müşteri gibi trollük yaptım o an ben eğlendim şahsen. müşteri varken bu ne kadar sorusuna 5 lira cevabı alınca hadi canım niye bu kadar ucuz yea'lar falan müşterileri gaza getirdi ben gördüm. * bi ara giysi standının ordaykene cezayirli bir adam geldi. ulan adama laf anlatana kadar canım çıktı. ama sonuçta satışı yaptım ehehee. adamla kelimelerle anlaşamadık ama gözlerle anlaştık adam mavi marmara gazisiymiş olm yaa anladım ben anlattı bana. ama uyanık çıktı pazarlık falan da ediyor kayseriliyiz biz hacı abi yer miyiz elin cezayirlisinin pazarlık numaralarını. giyim standının orda 5-10 dakkada hemen üstün kayserilili yeteneklerimi kullanarak bir kaç parça bir şey sattım arkadaşlar görüp gerekli dersi aldı. * ama fiyatlar çok ucuzdu lan ben bile hayret ettim misal takım elbise satılıyordu aziyade abla bu ne kadar dedim 10 lira dedi kaldım bi an öyle. adama takım elbise dar geldi ama amca sen seneye kilo verirsin kesin diyerek sattım 10 liraya takım bulmuşsun hacı abi bi zahmet kilo ver sen de.
yemekler harikaydı ilgi alaka muazzamdı niyetler halisti sohbet muhabbet on numaraydı bir daha olsa bir daha giderim. 12 saat geliş 12 saat gidiş yol yaptım ama bir an bile keşke gelmeseydim demedim.

saidnaci: kardeşim sağ olsun yol arkadaşlığımız güzeldi adam anlatmaya gerek yok uzun uzun.
derviche moderne: sağ olsun güzel abimiz bizi evinde misafir etti Allah razı olsun yabancılık hissettirmedi. sırt çantası gibi bir şey onda bi kiloluk jelibon taşıyor la. *
ilşah: adamın dibi dibi. cumartesi geldi bizi gezdirdi ağırladı ''sur'' da yemek ısmarladı içesine gezdirdi. muhabbeti on numara tam kafa bir adam. sağ olsun var olsun hakkı büyük.
azizcdj: sabah zahmet etti bizi aldı kafa bir arkadaş. dijey olm adam bilginiz olsun. (ifşayı severim) *
mr. wolf: hoş sohbet bir arkadaş sabah erken saatlerde geldi ama sonraları göremedim pek yav sanırım derviş kitap aldırtmaya gönderdi.
gölgesine tüküren adam: adam pazarcı çıktı rıza baba. * branda işinde çok büyük emeği var sağ olsun ora yağmur durduktan sonra bizim sigara içme mekanımız oldu. abi bize çalıştın yani.* o değil branda işini yaparken derviş geldi ne yapıyoz abi falan dedi ben hacı abi sistemi kurduk sadece next nex next diyoruz sadece dediğimde kim yaptı abi bu adamı mod dedin. akabinde dervişin kötü espriye vauuv dedin. derviş yapınca vaauuv biz yapınca kim bunu mod yaptı canın sağ olsun. * eşiyle birlikte çok çalıştı abimiz yüz yüze tanışmakda nasip oldu sağ olsun var olsun.
cnd: ablam sağ olsun ilgi alaka gösterdi Allah razı olsun. bir de adımı düzgün telaffuz etse hiç bir sıkıntı kalmayacak. *
uvey: tam tahmin ettiğim gibi bir adam çıktı. sıcak samimi esprili. yüz yüze tanışınca daha çok sevdim abimizi. dolmuşçu muavinliği de var kendisinde gördüm o ışığı.*
gok yunus: hemşerim abim sağ olsun geldi muhabbet ettik kayseriden istanbuldan sözlükten konuştuk Allah razı olsun kitap hediye etti. abimiz sözlükte nasılsa reelde de aynı düşüncelere sahip zevkti sohbet etmek. yalnız abi o puronun öyle içilmeyeceğini keşke boğazım urum bağlamadan önce deseydin. abimiz puro içiyor heveslendim abi bir tane versene dedim verdi ben içime içime çekiyorum bitmiyor bir türlü. içimden ulan gok yunus abi'nin kiler bu kadar sürmüyordu bende niye böyle oldu falan diyorum meğer içine çekilmiyormuş ortasında söyledi. sonra zaten içemedim o nedir arkadaş öyle.
zoraki yazar: sabah ilk karşılaştığımızda uzaktan bi melaba hoş geldin dedi ama sabah çekingenlik vardı muhabbet edemedim kendisi ile akşama doğru yaptığı türamisudan falan yedim olm çok iyiydi lan. * ablayla yüz yüze tanıştık çok iyi oldu çok da güzel iyi oldu gelmeyen b.a. ya qapaq olsun. *
nimbus: dün beni kaç kez kandırdı hatırlayamadım azizim. bana sözlükte demişti ki ben yakama kırmızı karanfil takarım kermes alanında beni öyle tanırsın demişti o ara aşağıdayken el sallıyor karanfili görmeyince nasıl şok oldum anlatamam. * nimbus ablayla yüz yüze tanışıp sohbet etme imkanım oldu abla çok kafa biri lan ama kayseriye gelmiyor. ne olur vicdansız gelsen de ''olm o hoca benim tanıdık olur sizi dersten geçirtirim ben'' desem bu işi ticarete döksem ne olur yani. hem zaten gelecekler bekle aradım falan dedin o işte olmadı.*
iflah olmaz karamsar: cnd ablam tanıştırırken çekindim biraz gel bakayım buraya hiç sözlükte ki gibi değilsin dedi. sözlükte ki gibi soğuk değil. * aldığım kitapları satacak diye korktum ama benim ki boşa evham fatihte kim ne yapsın lan hüseyin nihal atsız kitabını?
birkartanesilol: insanları kermese çağırışıma ve turiste dümdüz go dememle dalga geçse de hoş sohbet bir arkadaşa benziyor fazla muhabbet edemedik ama olsun atsız okumuş atsız okuyan insan kötü olmaz. *
asimelek ed bey hoş geldin deyince bi havalara girdim sormayın gitsin. * tam bir abla, dünyalar tatlısı bir kızı var Allah bağışlasın. sağ olsun var olsun ellerine sağlık abla kekler çok güzeldi.
asimelek ablanın kocası: abimiz sözlükte yazmıyor ama yazmalı güler yüzlü hoş sohber biri.
aziyade: ablamız canla başla çalışıyordu sağ olsun var olsun. Allah razı olsun kendisinden.
lugavi: facede ki o paint terk logo geyiğinden sonra döver diyordum ama dövmedi güzel qapaq yaptı zaten dövmeye ne hacet. * Allah razı olsun kendisini rahatsız ettik hakkını helal etsin orda görüp söyleyemedim. her şey için çok teşekkürler.
,uvey in annesi: teyzemizden Allah razı olsun işimiz düştüğünde hep yardımcı oldu güler yüzü ile ellerinden öper hürmetler ederim.
atelofobi: montumu satmadığı için kendisine çok teşekkürler. * gerçi derviche kim alır lan senden başka o montu dese de ben seviyom ya montumu.
yemek standında ki ablalar: nicklerini unuttum ama çok çalışkandılar be sağ olsunlar güzeldi izzet ikram.
nickini söylemeyen arkadaş: inşallah burda söyler ne diyelim.
ararsan 3. gezegendeyim: çok muhabbet etmek istiyordum ama fırsat olmadı yine tokalaştık tanıştık kardeşim başka sefere inşallah uzun uzun oturup tartışalım.
maesselame: sakallı ve akapeli ak partili değil akapeli. * abi tanıdığım her sakallı gibi rte hayranı. güzel muhabbeti var oturup konuşulabiliyor karşıt görüşlü olsakta. sevdim kendisini. ama ak parti değil akape aga buda böyle biline. *
karabulucu: muhabbet edemedik ama cezayirli ile aramda ki muhabbete sadece gülmüştü vicdansız insan bi el atar. *
gece_kardeleni: tek üzüntüm ablamla tanışamamk oldu. geç geldi gelmiş ama ben gittim. sürprizi de varmış kahrolsun bağzı şeyler.
introsu melekler tarafindan bestelenmis sarki: bir başka hüzün kaynağı o kadar yol git erken gideme ablayla tanışama oldu mu la bu. ama ablam durur mu aradı manevi destek verdi çık bağır ed falan dedi motivasyon verdi desteğini esirgemedi hiç. *

muhabbet ettiklerim bunlardı herpsinden Allah razı olsun böyle bir ortam sundukları için. unuttuğum varsa kusura bakmasın. seviyorum sizleri kib bye.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.