dünya sözlük sinefil cemiyeti

cogito sözlük yazarları arasından sinema sevmiş, sinema sever, sinema sevmeye meyilli olan yazarların oluşturduğu yandaş, işbirlikçi ve otoritenin maşası oluşumdur.

-belirli gün ve haftalarda oluşum mensuplarının sırayla belirlediği filmin izlenmesi ve akabinde sözlükteki film başlığına hunharca yorum yazılması, o gün sol framein başrolünden, figüranına, filmin çekildiği setten, filmin müziklerine kadar bir çok ilgi çekici detay ve anekdotlarla şenlendirilmesi.

-zaman zaman düzenlenecek tematik şenlikleri ile sözlüğü imdb'nin satın almak isteyeceği kıvama getirdikten sonra derviche'den sözlük satışından elde edilen paradan pay talep edilmesi ve o parayla ortak olarak tavuk çiftliği işine girilmesi

-belki ufak tefek bir iki şey çekilmesi, en azından teşebbüs edilmesi...

-tüm bunlardan öteye kaliteli bir paylaşım ortamı oluşturarak, keyifli ve kaliteli bir sinema sohbeti ortamı sağlamak. yoksa banae canım cogito'dan, onu derviche düşünsün..*

tabi yeni fikirlerle, oluşum geliştirilebilir.. bu arada daha önce denendiğinin de farkındayım. bi kere de biz deneyelim, belki bu tutar. neden olmasın?

first rule of fight club; do not talk about fight club!

şimdi mülakat için başlık altına reserved alabilirsiniz.
mülakat günü lazım olacak evraklar

-6 adet vesikalık fotoğraf
-en az bir nuri bilge filmi izlediğinizi ve anladığınızı gösteren bir belge( nuri bilge'nin kendisinden temin edebilecektir)
-film izlerken kavanozla nutella yemediğinizi ve ellerinizi yıkamadan patlamış mısır kasesine daldırmadığınızı belgeleyen bir evrak(kefil ve şahit gerekmektedir)
-film bittikten sonra castın bitmesini beklemeden çıkmadığınıza dair noter onayı


çerçeveli gözlük ve fularlar cemiyetimiz tarafından girişte dağıtılacaktır.
ayrıca talep edenler "iran sinemasını kolay ve çabuk övmebilme" kursumuz mevcutur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.