ak saray

rivayete göre fatih sultan mehmet topkapı sarayını yaptırırken tek bir ağaç dahi kestirmemiştir, osmanlı torunu sandığımız zatı muhtereme sormak lazım bu mudur osmanlı soyu olmak?

adının ak'lığı ve beyaz sarayın kuklası gibi ak saray olmasını es geçelim. bu saray milletin malıdır diye açıklama yapılmış ama bu millet parasının bu saraya harcanmasını ister miydi, istedi mi? milletin adamı sandığımız zatı muhtereme sormak lazım bu mudur milletin adamı olmak?

hani bir ara dindar bir nesil yetiştirmek istiyordun ya, o yapıyı ilim adına kullanılacak bir yer olarak yaptırsaydın, ne bileyim işte kocaman bir medrese yapıp karşıt görüşlülerin tepkisini çekseydin emin ol onlar bile bu kadar kızmazdı sana. zatı muhtereme sormak lazım bu mudur dindar devlet başkanı olmak?

sırf birileri cumhurbaşkanını dinleyemesin diye sarayın 100 odalı olarak yaptırıldığı söyleniyor. dinlenmeyi engellemenin 100den fazla yolu var. zatı muhtereme sormak lazım bu sarayı gerçekten "dinlenmemek" için mi yaptırdın yoksa "dinlenmek" için mi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.