cemaat ve Allah ın adil sıfatı

28 şubat sürecinden sonra yaşanan başörtüsü ve kur'an kursları yasağı için ,dün meydanlara koşmayanların bugün gazete ve bankaları için meydanlara koşması Allah'ın adil sıfatının tecellisidir. ''hak sokakta aranmaz'' diyen hocanın mübarek ağabey ve ablaları,28 şubatta ''devlete başkaldırı olmaz'' derken bugün devlete karşı inanılmaz şekilde örgütleniyor olmaları ne kadar samimi olduklarının farklı bi tezahürü olarak görülebilir.ayırt edemedikleri ve ciddi hataya düştükleri en önemli konu, kendileri ile alakalı herhangi bir soru veya eleştiri getirildiğinde ''ama o da topumuzu kesti'' , ''ama o da saçımızı çekti'' diyerek hükümeti hedef göstermeleridir.

allah'ın adil sıfatı

düne kadar devletin bir çok kadrolarında (emniyet,yargı,askeriye )yapılanan ve kendi elemanlarına öncelik tanıyan ''büyüklerimiz''in bugün ''ak torpil'' , ''akp nin kpss kumpası'' gibi hedef saptırıyor olmaları ve masum görüntü vermeleri inandırıcı durmadığı gibi dini cemaat kimliği ile bağdaşmamaktadır. ''hepimiz aptalız'' dememizi bekliyor olmalılar ki kendi yapmış oldukları atamaları ve terfileri bu milletin unutacağını/görmediğini/bilmediğini düşünmüşler ! şunu unutmamalılar ki cemaatin içinde bulunan kardeşlerimiz bu toplumun birer parçası olduğu gibi uzaydan gelen kişiler de değildir.her biri,birimizin komşusu,akrabası,arkadaşı,dostu ve yakını !


allah'ın adil sıfatı

hükümetin yaptığı veya yapacağı operasyonlar değil öncesinde bir finans kurumunun nasıl ve hangi amaçla kurulduğu önemlidir.bugün bank asya'ya yapılan operasyon hukukidir veya değildir bu tartışılır ancak dün, faiz ile işlem yaptığı halde ''hayır faiz yok'' diyerek müslümanları kandıranların bugün hukuksuzluktan söz ediyor olmaları yine Allah'ın adil sıfatının tecellisidir.dinimizin kabul etmediği bankacılık sistemi ve '' faizin her türlüsü ayaklarımın altındadır'' diyen rasulallah ümmetinin bugün bankalar önünce cevşen kur'an okumaları ayrı bi trajikomik olduğu gibi Allah'ın hukukuna aykırıdır. kuzum,kimi kime ne için şikayet ediyorsunuz !? ( hayır ,iftira atıyorsun ! şeklinde düşünen kardeşlerim için : 2008 yılında bank asya fatih şubesine gittiğimde 36 ay vadeli 30 bin tl nakit kredi başvurusu yaptım ve gerekli evraklar hazırlandı , tabi imzalamadan ayrıldım.aradaki farkı bu faiz değil mi diye sorduğum da hayır değil personel gideri cevabı aldım ! )

allah'ın adil sıfatı

dün filistin,gazze saldırıları düzenleyen israil hükümetini kınamayan ve yaptıklarını terör olarak tanımlamayıp,üzerine istanbul'da ''yahudileri anma programı'' düzenleyen bir cemaatin ,bugün abd li 90 delegeden medet umuyor olması Allah'ın adil sıfatının tecellisidir.dün gazzenin yanında olmaz isen bugün yanında hiç bir müslüman ülkeyi bulamaz aksine amerikan köpeklerinden medet umar hale gelirsin ! (abd'li 90 delege fgülen cemaati ve ülkedeki tutuklu gazeteciler için dışişleri bakanı kery'e mektup yazmış ve yaptırım uygulanmasını talep etmiştir )

allah'ın adil sıfatı

dün partinin tabanını,sempatizanlarını,gönül verenlerini düşünmeyerek dönemin başbakanı erbakan için ''islama ve müslümanlara zarar veriyor'' diyen fgülen'in bugün benzeri saldırılara maruz kalması yine Allah'ın adil sıfatının tecellisidir.

hasılı kelam geçmişine bakmayanların bugünlerden şikayet ediyor olmaları Allah'ın adaleti ile doğrudan alakalıdır. unutmalılar ki ak parti 15 yıldır var cemaat ise 40 yıldır ! umarım,cemaate vurulduğunda batı'dan ses geliyor olması düşünmenize vesile olur.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.