yolculukta tek başına kalan kadın psikolojisi

yaşanan son iki ayaklı hayvan vahşeti sonrası iyiden iyiye daha da zorlaşacak hissiyattır. zaten memleketimizde kadın olmak cidden garip bir olgu..

içimden geleni yazacağım alınan alınsın bu hususta pekte umurumda değil açıkcası. töre yüzünden ölür , herif stresli diye dayak yer , çocuk düşük not alır anası ilgilenmez diye küfür yer, aynı köyün yahut memleketin kızı değil diye dışlanır , babası tarafından tacize uğrar , kuzenleri ile laflar töreye göre hemen onlara evrilir , sokakta ailesinden birini akşam namazı sonrası beklese yollu olur , üniversite de okusuyorsa kesin gözü dışarda olur , resmi beğenilmez , 28 yaşında evlenmediyse evde kalmıştır , hayattan beklenti kararı anasına babasına , çeyiz sandığı kaderine bağlıdır. tecavüze uğrasa şikayet etse kendini korumak için ne yaptın diye sorulur , ailesine gitse duruma istinaden ayağına taş bağlanır nehirde vurulur kadın olmak zor değildir aslında gerizekalı töreler ve adetleri , uçkuru hayatın merkezi , dinin kıstaslarını da işinin geldiği yerden alan erkek cenahının hayvanlığıdır bahsi olan.

kusura bakmayın da son olay sonrasında cidden bir minibüste son kalan erkek ve kadın grubu içine düşsem inip inmemekten kararsız kalacak duruma yollanıldık. hayır bunun ters türevinde ilgi çekmek için kullanan grubunda ekmeğine yağ sürüldü , olaydan bir haber gözü yere bakıp gidene de zorluk çıkarıldı.

evet değerli ablacım , bundan sonra bir minibüste tek başına kalacağını anladığın an onlarla in ve rüzgar gibi koşmaya başla , kalabalığa karış ve namusunun o gün kirlenmediği ve bedenin o gün yakılmadı diye dua et. bizim ülkenin %99'u müslüman unutma ayrıca. lakin kalan %1'lik kesim işte her şeyin başı ve pisliği kusura bakma!

psikolojini bugünde koruyamadık!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.