akp dinin içini boşaltmıştır

akp dini bir cemaat olmadığından yanlış bir yargıdır.

ama dinin içinin boşaldığı bir gerçektir. dinin içi bu topraklarda ne zaman tam anlamıyla dolmuştur sorusunun cevabı da ayrı bir konu. tesettürlü(!) sayısındaki artışla, dinden bihaber tesettürlü sayısının artışı aynı istatistiki sonucu verir. dün geleneksel olarak anadolu usulü başını bağlayanların dinle aralarındaki etkileşim ne ise bugün sokaklarda daha çekici olduğunu sanarak kapananların(!) arasındaki etkileşimde odur.

liderleri, toplumları, iktidarları aşan bir post-modern zamanlar rüzgarı önüne kattığı her şeyi aşındırıyor, deforme ediyor ve içini boşaltıp çürümeye terk ediyor. herkes kendi korunaklı ve aynasız psikolojik, dini duvarını örmüş kendisini bu aşınmadan, çürümeden sorumlu görmüyor. aynada kendini seyredecek cesareti çoktan kaybetmiş. nefsimizin, ailemizin, çevremizin çürüyüşünü uzaktan seyrediyoruz ama zerre miskal çürümüşlükten kendimize pay çıkarmıyoruz.

o sokakta erkekleri cezbeden kokuyu sürünmüş, tayt üstüne ya da kot üstüne, ya da mini etek üstüne eğreti örtüsünü başına kondurmuş kızlar uzaydan mı sokaklara düşüyor sanıyorsunuz? bizim de içinde bulunduğumuz toplumun ürettiği zihniyetin çocukları, kızları, kadınları onlar. toplum çürürken sen temiz kalacağını mı sanıyorsun? Allah'ın cehennemliklerden istisna tuttuğu "birbirlerine hakkı ve sabrı tavsiye edenler istisna" ayetinden sen ne kadar istisnasın?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.