zoraki yazar

#özgürler 

327.
cogito sözlük gibi seviyeli ve ahlaklı bir ortamın varlığını sürdürebilmesi için kendisine verilen moderatörlük görevini önce anayasaya sonra vicdanına bakarak yerine getirmeye, kendi dünya ya da siyasi görüşünden olsun olmasın ayrımcılık yapmadan adaleti yok saymadan yerine getirmeye çalışan bir yazardır. kusursuz mudur? asla! her şeyden önce insandır hatasıyla sevabıyla.

egoist midir? bilinmez. herhangi bir yazarı hedefe alıp gitmesi için çaba sarf eder mi? bilinmez. aldığı yetkiyi kişisel çıkarları doğrultusunda kullanır mı? bilinmez.

ancak zoraki yazar'ın bildiği bir şey vardır ki o da kimsenin kimseye hakaret etmesine müsaade etmez. biri kalkar bir yazara hıyar derse zoraki yazar gider siler. sildiği bu tanım yüzünden x yazarın hamiliğine soyunuyor iftirasını atanın yüzü kızarmayacaksa zoraki yazar hiç üzülmez. bir yazara uzun bir zaman önce, asla bir domuzla güreş tutmamayı öğrendim. her ikinizde çamur içinde kalırsınız; ancak domuz bundan hoşlanır. gibi sözlerle alenen sataşılırsa üzerine düşeni yapar ve yaftalanmaktan da gocunmaz. ne derler şeriatın kestiği parmak acımaz nevinden.

zoraki yazar kendisini anlatmayı sevmez, kendini övmeyi, kendinde olmayanı kendine mâl etmeyi. ben söylemem sen anla! der hep, anlaşılmayacağını bile bile.

sabırlıdır zoraki yazar, çok hem de. ancak sabrı tükendiğinde emeğini de sevdiklerini de iter elinin tersiyle ve çeker gider. şimdilik bu son için direniyor zoraki yazar ama bilin ki şimdilik...

olayın iç yüzünün bilinmesi açısından bunları yazmak elzem oldu. ister inanın ister inanmayın, ister samimi bulun ister bulmayın mevzu bu. takdir sizin.

zoraki edit: alevi meyve tabağı başlığını görür görmez moderasyon grubuna danıştım ve silinmemesi üzerine mutabık kaldık. ilgili yazar arkadaşların mahlas altında birbirlerini linç eden tanımlarını da yazarlardan talep olmadan gördüğüm anda sildim. iki taraftan da. benden kalanı da başka mod arkadaş silmiş o esnada.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.