dindar kürtlere olan sempatinin azalması

üzülerek söylemek gerekir ki her geçen gün bu sempati zaafa uğramaktadır.dirayetli ve sabırlı olmak zorunda olan milletimiz oynanan oyunları sağduyulu bi şekilde idrak edip sağına ve soluna hayrı tavsiye etmekle mükelleftir fakat buradaki en büyük noksanlık,ağırlıklı olarak doğu ve güneydoğu'da yaşayan dindar kürt vatandaşlarımızın mes'elelere doğrudan müdahale etmemesi ve gelişen olaylarda artık aktif rol almayışıdır.tehdit mi var ? Allah ğafururrahmandır ! gerek il,ilçe ve köy aşiretleri bir araya gelerek artık bu problemlere ciddi manada el atılmalıdırı.gerekirse açık deklarosyon gerekirse sahaya inmek ! olaylar bu şekilde devam ederse müslümanın müslümana olan kini her geçen gün artacağı gibi virus evlere yayılarak komşu kavgalarına kadar uzanacaktır.

bundan 4-5 ay öncesine kadar '' kürtlerin hepsi aynı değil '' , '' her kürt pkklı değil '' , ''aralarında çok iyi insanlar var'' ,''kürt olan arkadaşım dostum var '' gibi düşünceler bu zamanda yerini farklı duygulara bırakmak üzere.bunun önüne geçmek devletin olduğu kadar milletin de vazifesidir. aşiret ağaları,hane büyükleri,köy imamları,tarikat şeyhleri,halk arasında seçkin ve yetkin şahsiyetler tabir-i caiz ise ağır ağabeyler,sözü geçen dedeler kanayan bu yaraya merhem olmak zorundasınuz.susmak , bi kenara çekilmek değil ayağa kalkıp tıpkı hz musa gibi firavuna karşı âsânızı yere vurmak zorundasınız !

menzilin mübarekleri , siirtli alimler, şırnaklı büyükler,vanlı dedeler,bitlisli imamlar,hakkarili abiler Allah için kalkın ve müslümanları terör belasına sürükleyen bu sinsi oyununa müdahil olun. pkk terör örgütü potasında eriyen müslüman kürt kardeşlerimizi oradan kurtarın,kardeşliğimiz için ne gerekiyorsa Allah rızası için yapın !

sabah namazının, elif lam mim'in , abdest aldığın suyun üzerinde hakkı var. hak yolda bedel ödemek gerekirse bedel ödenmeli.küfre ve zulme karşı bir araya gelerek hain planlara alet olan müslüman,dindar kardeşlerimizi bizden koparılmamalı. zalimler kadar cesaretli olmadığımız sürece küfür ,zulüm,kan ve zillet başımızdan eksik olmayacaktır.firavun'u durduran musa'nın inancı , ateşi söndüren ibrahim'i imanı,bıçağı körelten ismail'in teslimiyetidir.senin neyin eksik ?

not : verilen eksiler umrumda olmaz,saygı duyarım. sanırım cogito tarihinde ilk defa böyle bir açıklama yapıyorum ve tüm samimiyetimle merak ederek soruyorum.bu yazı da eksi vermendeki sebep ben yazdığım için mi ? yazının içeriği mi ? samimiyetle cevaplarsan sevinirim.inşallah ben yazdığım içindir aksi halde gerçekten üzülürüm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.