murat menteş

904.
hakkında yazılanları okuyunca bu adamın geçmişteki popülerliğinin sebebinin konjonktürden bağımsız olarak oluştuğu sanılır. bu adamı popüler yapan şey onur ünlü'yü, leyla ile mecnun'u afili filintaları popüler yapan şeylerle aynı. bu adam bir dönem ülke politikasına göre konumu belirledi gençler. zamanında bunu star'da ve yenişafak'ya yazar yapan şey okurlarının değil kendisinin seçimiydi. akp hükümeti ile yükselişe geçen muhafazakar gençlere oynadı. aforizma çöplüğü kitaplarında bir taraftan leonard cohen güzellemeri yaparken bir tarafdan ayet/ hadis pazarladı. pazarladı diyorum çünkü bunu bir pazarlama aracı olarak kullandı kendisi.

muhafazakar camia artık yetmeyince de kasanın tamamına oynamaya karar verdi. sebebi de fantastik dünya görüşü değil tamamen ruh-i mücerret'te öykündüğü chuck plahniuk vari yaptığı sistem eleştirisinin aksine bir tavır sergileyerek sistemin merkezinde olmak istemesi.

bu adamın ekürisi emrah serbes "kolsuz tshirt'ü ile kum torbasının karşısında poz verip edebiyata ara verdim iki sene sadece boks yapacağım" diyerek ne kadar anarşitse bu adam da sıvadığı aforizmalarla o kadar edebiyatçı işte.

"kimse akp karşıtı olduğu için artık sevilmiyor bence" diyerek ergen farkındalığı yaratmya çalışmasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.