dünyaitiraf.com

#sözlük dışı/forum 

çok zor günler geçiriyorum sözlük. öyle zor günler geçiriyorum ki, beş gündür evden uzağız. günlerdir yüzlerce arama ve mesaj aldım. ama hepsini cevapsız bıraktım. telefonu açsam ne diyeceğimi bilmiyorum. o kadar kırgınım ki, ağlayarak okuduğum o mesajlara ne cevap verilir bilmediğimden tek cümleden öteye gidemiyor cevaplarım. "biz iyiyiz, merak etmeyin."
bugün bir kez daha anladım çaresizliğin insana neler yaptırabildiğini. meğer insan elli yaşına gelse de çaresiz kalınca ağlayarak sesli mesaj atabiliyormuş son çare diyerek. böyle olmasaydı keşke. bu kadar çıkmaza girmeseydik. bu kadar paramparça olmasaydık. aynı dört duvarın içinde bu kadar yabancılaşmasaydık, bu kadar yanmasaydı canımız. çok aciziz sözlük. biz insanlar o kadar aciz ve nankörüz ki. gözümüzün içine bakarken birileri değerini bilmiyoruz. zerre kadar umurumuzda olmuyor varlıkları bazen. sevgisiz bırakıyoruz, saygı göstermiyoruz, aşağılıyoruz. sonra kaybediyoruz o gözümüzün içine bakanları. aklımız başına geliyor güya. ama giden geri gelmiyor...
bazen fazlasıyla duygusal olduğumu biliyorum. ben şu an düşündükçe bile gözümden yaş geldiği halde, o "zerre kadar içim acımıyor." diyebiliyorsa kalbinin benden çok kırılmışlığından... 27 sene dile kolay. ne çektiğini gördüm, ama ne hissettiğini göremem. paramparça biliyorum. ayakta duruyor, gözü yaşarmıyor ama içi mahşer yeri, biliyorum. kimse bunları yaşamak istemezdi. aşk denen şeyin tükenebildiğini kimse kabullenmek istemezdi. onlar da istemezdi, biliyorum.
pencere önünde sokağı seyreden biri gibi seyretmiyorum olanları. bizzat içindeyim, cepheye mermi taşır gibi. o kadar zor, o kadar yorucu ki. daha küçüğüm sanırdım, büyümüşüm meğer. büyümek zorunda bırakılmışım.
öyle işte sözlük. aklıma bile gelmiyorsun. "bana müsaade" dediğim günden beri kendimle uğraşmaktan aklımın zerre ucundan geçmedin. beni unutun, beni unutsunlar. kuytuda unutulup yok olayım istiyorum. itiraf'ta hakkım vardı, içimin yangını söner belki dedim burayı da ucundan tutuşturunca. sönmüyormuş. olur da okuyan olursa dua etsin. kendim için dua etmeyi bıraktığım günden beri derdim başımı aştı çünkü. iyi değilim. iyi değiliz. zor günler geçiriyoruz. rabbim sonumuzu hayr eylesin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.