ak parti döneminde kredi ile ev alıp ekonomi çok kötü demek

Allah kimseyi kirada bırakmasın. kümes dahi olsa eğer istanbul gibi konut açısından pahalı bir şehirde yaşıyorsa bir ev sahibi yapsın.
şimdi 1+1 350.000 tl ekonomi muhteşem denilerek alınca ironi yapılıyor. diyorum ki bir malın fiyatı arz-talep e bakar. talep yüksek ise eğer ve arz düşükse mal değerlenir. 1+1 350.000 lira ise bunu alacak adam var ise gerçekten ekonomi çok kötü imiş. he diyeceksin ki alan banka kredisi ile alabiliyor. o zaman derim ki sana bankaların bir risk analizi var ve bankalar kredi veriyorsa bir güvenden dolayıdır. herkes ev sahibi olacak değil ya demişsin. umarım bu sözü acı bir şekilde hatırlamak zorunda kalmazsın ve umarım hiç bir zaman kirada oturmak zorunda kalmazsın. benim ailemle 35 sene ev sahiplerine kira ödedik ve halen onlar ödemeye devam ediyor. her ay 900 lira ne acı değil mi? gerçi siz insanların durumundan anlar mısınız bilmiyorum.
siz zannediyorsunuz ki herkes kendiniz gibi. kredi çekmişizde kriz olmasın diye ak partiye oy veriyormuş insanlar. biz nankör değiliz ve minnet göstergesi olarak oy veriyoruz. yoksa ekonomik kriz oldu diyelim borcumu ödeyemedim en kötü ihtimalle ev sahibi olamamış olurum ki zaten değildim. zaten kira ödeyecektim yani kredi ödemem bir nevi kira miktarı olduğu için beni fazla ilgilendiren bir husus yok.
siyasal islamcılar iktidarında bankalar zenginleşti evet. ironik mi değil. devletin ekonomik gücünün sembolü bankaların likidite durumudur. ne olacaktı biz siyasal islamcıyız paranızı yastık altında tutun mu diyeceklerdi. ki şimdi yeni uygulama ile ziraat ve halkbankası ile vakıfbank'ın katılım bankaları kuruluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.