islam savaş hukuku

hakkında yazılan kitaplar var.

her ne sebeple olursa olsun; sivillerin içerisinde bomba patlatmak terördür, cihad değil! çocukları öldürmek terör ve hatta eften püften şeylerle insanlar tekfir edilirken; bundan ala küfür mü olur ? çoluk çocuk ayırt etmeden havaya uçuruyorsun. kadının birisi bağırıyor ''hamileyim lütfen...'' diye. o topluluğun hepsi azılı islam düşmanı mı ?

bu korkaklık ve kahpelik. eğer bu tip bir eylem mecburiyeti varsa ordusuna polisine yönelsene ? sivil insanları vurmak; intikam almaktan başka bir şey değil. bu ise cihad asla değil. cephede darbe alıp intikamı sivillerden almak...

rasulullah'ın hayatından bir tane örnek gösterin. ''o zaman bomba mı vardı?..'' sivillere yönelik bir saldırı olarak bir tanecik şey gösterin. siz sünnet ehlisiniz ya ? peygamberi metod böyle mi idi ?

ayetleri kendinize göre eğip bükmekle olmuyor.

adam diyor ki, ''müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün.'' ayet bu. evet ayet. sadece bu kadar mı ? at gözlüklü olursan sadece bu kadarı ile katliama çıkarsın.

peki böyle de bir ayet var;

"eğer müşriklerden biri senden eman dilerse ona eman ver. ta ki Allah'ın kelamını dinlesin. (müslüman olmazsa) sonra onu güven içinde bulunacağı bir yere ulaştır. çünkü onlar, bilmeyen bir kavimdir." (tevbe, 6)

buyur ne diyeceksin o kafayla ? nasıl tevil edeceksin ? öbürüsü de çıkıp ''kuran'da böyle bir çelişki var'' der senin kafayla.

azılı bir islam düşmanı değilse, müslümanlara zarar vermiyorsa o insanı öldüremezsin. bir devletin islam düşmanı olması o devlette yaşayan sivil insanları öldürmeye mazeret olamaz.

edit: imla
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.