26 kasım 2015 suriye ordusu kızıldağı aldı haberi--- alıntı ---

Suriye ordusunun Rusya'nın desteğiyle Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekatı sürüyor. Son gelen bilgilere göre stratejik konumdaki Kızıldağ tepesi yeniden rejimin kontrolüne geçti.

--- alıntı ---


Sen sınır ihlali var diyip uçak düşürürsün, başbakanın çıkar televizyona, ''bayırbucak türkmenlerinin zarar görmesine müsaade etmeyeceğiz, etmeyiz!'' diye gürler, 2 gün geçmez adamlar gelir türkmen bölgesindeki stratejik noktaları bir bir ele geçirir, bakakalırsın.

ümmet dersin, iran bile kapısından kovalar seni.

''gücümüzü gösterdik, bölgede söz sahibiyiz'' dersin, sınırından çıkar çıkmaz tırlarını bombalarlar, bakakalırsın.

elin ayağın dolaşır, 3 kere hangi uçağı düşürdüğünle ilgili farklı farklı demeçler verirsin; rus uçağı, yok yok milliyetsiz uçak, ay pardon rus uçağıymış diye.

Adamlar, uçağımız suriye içerisinde vuruldu der; sen sınır ihlali esnasında ateş açtık ama... dersin.

Sonra dönüp dolaşıp, tüm dünyaya uçağı niye vurduğunu izah etmeye çalışırsın; kimse de seni dinlemez. Amerika çıkar, bizlik bir durum yok der, nato çıkar, ''aman gerilmeyelim'' der.

Bunları dillendirince de yok vatan haini, yok moskof köpeği, yok rus sevici. rus deme, x ülkesi de; ne farkı var?

arkasında duramayacağın işe kalkışıyorsun, sonra eleştirince auuuww... uçağı düşürdün, ertesi gün gazete haberlerine gel; onu bunu geçtim iktidar yanlısı gazeteler bile ''doğalgaz kesilir mi'', ''turizm etkilenir mi'', ''alternatif pazarlar nerede var'' diye haber yapıyorsa; bu senin dışa bağımlılığını gösterir kardeşim.

ama sen vatanseversin ya, bir uçak düşürmek her şeye değer senin için.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.