stephen hawking

hala anlamıyorum. teizm penceresinden bakan insanlar seni eleştirebilir değil mi stephen? evet.

çünkü fizik dahisisin sen, onlar ise metafizik şeylere inanıyorlar, tanrı gibi, melek gibi, bunların kendi üzerlerindeki etkilerine inanıyorlar. sen de biliyorsun bunu değil mi stephen? evet.

sen fizik dahisisin, onlar metafizik kulu, değil mi? yine evet, onların dedikleri seni irdeliyor mu? hayır değil mi stephen? "fizik" kuralları dahilinde tezler üretiyorsun sen, onlar ise fizik üstü şeylere bağlı kalarak senin tezlerini çürütmeye çalışıyorlar.

komikler değil mi stephen? evet.

çirkinler değil mi stephen? gayet. senin als hastalığınla dalga geçen, bunun intikamını "fizik tanrıyı gereksiz kıldı" sözünle bağdaştıran insanlar var, çirkin ve sevimsizler değil mi stephen? evet.edit: evet, hepiniz haklısınız onu eleştirmekte, burda sorun yok, ama farklı açılardan baktığınız için haklısınız, bi level üsttesiniz ya, o açıdan. hadi eğlenin als hastası adamla, intikam alıyor lan deyin.

varsayıyorum sadece;
siz bu saçma hakaretlerinizi bu adama yağdırırken hastalığından dolayı sizin gibi davranamayan adamı eleştirin. sizin o adalet sahibi tanrınızın sizin bu hakaretleri bu adama yağdırırken izlemesini düşünün. onda olmayan şeyin sizde olmasının adaletini düşünün, eğer teistseniz düşünün. adalet? evet.

tanrı var mı? fizik onu gereksiz mi kıldı? bu sorularan çok daha önemi bu cümleler çünkü. adalet, güzel ahlak sahibi müslümanlar falan.

adam akıllı otururken sizin bu değerli gecenizde, yine konuşturdunuz ya, bu 30 yıldan daha değerli dediğiniz gecede bu adama hakaretler ettiniz, laflar sokmaya çalıştınız ya, artık sizin dininize olan saygım da azalıyor!

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.