insanın sadece kendisi olması

sistem bize devamlı bir anlam yüklemeye veya bir gruba katılarak o grubun anlamını yüklemeye çalışŸır. oysa insan biriciktir ve kişŸisel olarak herkes özledir. herkes farklıdır. neden? her kar tanesi nasıl ki farklı bir şŸekilde yağŸar o şŸekil. sen baktın mı kar tanesine koçum?

(bkz: bireyselliğŸin gücü)

işŸte insanın toplumda kendisi olması da hep söylenegelen amma velakin zor olandır. çünkü sistem daima senden bazı kılıflara, kılıklara girmeni ister. bu ailen için de böyledir, senin için de... değŸişŸmez. e, n'oldu? n'oooldu laaan?!. evet, köle oldun işŸte? sistem kölesi? sen artık sen değŸilsin. seninle oynanancak. ve seni de öyle bir ikna ederler ki sen salak salak, maddi çıkarlarını bilemiyciiim bazı kutsalların doğŸrultusunda kabul edeceksin o söyleneni.

Allah'ı yok saydın lan. hişŸt sana söylüyorum gülück timsali... yahaaaa. ya haaaa. ama olsun. neden çünkü Allah insanın boka girmesinine izin verir. çünkü onu oradan çıkaracaktır. ama direkt Allah'ın kendisi gelerek olmayacak lan. sen kendi kendine yapcaksın. Allah sana mesajlar mesajlar, bak anlamadın... mesajlar mesajlar yollayacak...

ve seni bunaltacak. seni oradan alacak. seni istediğŸi formata sokacak. olm Allah'tan nasıl kaçacaksın lan? bu çok komik bak ha... olm Allah seninle evire çevire oynuyor. Allah'ın kulu olup sisteme uygun, sadece Allah'tan gelenle Allah'ın nasıl düşŸüneceğŸini bilerek hareket etmek başŸka; Allah'ın oyuncağŸı olmak başŸka.

işŸte ateistelerin düşŸtüğŸü durum. ki bak Allah kimseyi aşŸağŸılamaz... ulan sen aşŸağŸılar mısın, bebeni? Allah da öyle. yani demem o ki her şŸey insanın daha iyi olması için olmakta... ammaaa sen sadece Allah'ı yani o içindeki özü, yahudayı, gökseli vb. vb. bilirsen oh ne ala. gerisi überalles... Allah sadece bir isim. tabi Allah da tam olarak tanımlanmayandır. yani o yüzden hu denmişŸtir. hu tanımlanmayan demektir...

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.