ideal kadın modeli

ideal kadın modeli dünyada soyu tükenmek üzere olan bir model olup, erkeklerin göreceli fikirlerine göre değŸişŸebilecek bir modeldir. erkeklerin yüz yıllardan beri süregelen istek ve beklentilerine göre ideal kadın modeli sürekli konum değŸişŸtirmektedir.. ama günümüz için konuşŸacak olursak bu modeli malesef kapitalist, emperyalist güçler, bütün basın yayın organlarını, yazılı basını yani gazeteyi, interneti ve sinemayı kullanarak oluşŸturuyorlar.. bu işŸin çözülemez tarafı şŸudur ki ideal kadın modelinin bu güçler tarafından muazzam bir şŸekilde çıtasının yüksek tutulması.. yani misal veriyorum ; megan fox, nicole kidman , milla jovovich gibi Allah vergisi güzelliğŸe sahip kadınlar hep bu kitlesel güçleri elinde tutan adamlar tarafından kullanıldılar.

hal böyle olunca sosyal faaliyet adı altında sevgiliyle gidilen bir sinema filminde bile sırf bu oyuncu hanımlar yüzünden ikili ilişŸkiler tehlikeye girebiliyor. onun da örneğŸini vereyim.. sevgiliyle transformers'a gidilmişŸtir. megan fox görülmüşŸtür. erkek bireyin bir kadında aradığŸı ideal çizgiler başŸka bir evreye taşŸınmışŸtır. ardından sevgiliye karşŸı ilgi azalınca ayrılıklar, boşŸanmalar söz konusu bile olur.. aynı dram biz erkekler içinde geçerli.. ' ay bak canım keanu reeves çok tatlı ya' deyip bir erkeğŸin hem sinir hemde kıskançlık kat sayısı artırılabilir.. bu işŸin görsel kısmıydı..

işŸin manevi tarafına gelince, aslında tek ihtiyacımız olan kısım bu olmasına rağŸmen günümüzde hiçbir önem taşŸımadığŸını tüm inancımla söyleyebilirim.. herşŸey görüntüden ibaret diyemiyorum ama çok büyük bir oranla dışŸ görünüm işŸin manevi tarafını gölgede bırakmaya başŸlamışŸ durumda. işŸte bu da bazı güçlerin kitlelere yaymayı başŸardığŸı beklentilerden biridir.. maalesef durum böyledir..

*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.