alex de souza vs wesley sneijder

kıyaslamaya kariyer açısından değilde türkiye'de yaptığı işler olarak bakarsak wesley sneijder'in kariyerini iki başlığa ayırmak mümkün.
wesley sneijder çevresinde futbolcular olduğunda galatasaray ile şampiyonlar liginde çeyrek final oynamış, real madrid'i elinden bir gol ile kaçırmış (skor 3-0'ikenden bahsediyorum) bunu da iki üç yıl üst üste tekrarlamıştır.
alex de souza ise avrupa arenasındaki en verimli yılı güzel kadro ile zico'lu dönemde vermiştir. onun dışında her sezon 10 üzeri neredeyse gol atmış ve oldukça verimli olmuştur.
wesley sneijder şuanda kötü bir durumdadır çünkü çevresinde oyuncu kalmamıştır. çevresinde ver kaç nedir bilmeyen duvar pası yapalım deyince topu duvara atan oyuncularla oynamaktadır. adama üzülmüyor değilim. futbolu unuttu. ancak yine de wesley sneijder istatistiksel olarak alex'in altında kalsa da sneijder büyük maçlarda dahil olmak üzere hep takımını sırtladı. alex ise bir aralar en çok eleştirildiği küçük maçların büyük topçusu oldu. öyle de kalacaktır benim gözümde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.