dua çağrısı

113.
müdavime mahlaslı yazarımızın isteği.
okumadan geçmeyelim!

--! müdavime !--

Selamun aleykum arkadaşlar. Sözlükteki bir çok arkadaş bilir. Yüksekovada öğretmenlik yapıyorum. Daha önce okulumuza yardım talep etmiştim. Sağolsun bir çok arkadaş desteğini eksik etmedi. Allahın izni inayetiyle ve yardımlarınızla okulumuzda bir çok yeri toparladık. Bir çok öğrencimiz yeni mont, yeni ayakkabı ve yeni kitaplara kavuştu. Yardımlar gelmeye de devam ediyor. Ancak Yüksekova haberlerden takip ettiğiniz kadarıyla karışık ve daha da karışacak. Elimiz yüreğimizde mart ayını, karların erimesini bekliyoruz. Şimdiden veliler arayıp ‘’hocam 1 ay ya var ya yok biz van’a taşındık’’ diyor. Kepenkler kapalı. Okula bir öğrenci gelmiyor. sloganların,mermilerin,topların atılmadığı bir Allahın günü yok. 15 şubat pazartesi günü Abdullah öcalan’ın tutuklanma yıl dönümü olduğundan her sene olduğu gibi olaylı geçmesini bekliyoruz. Hemen hemen her gün askeri sevkiyat yapılıyor. Karşı taraftan da mahallelere hendek kazılıp, roket taşınmaya, evlerin kullanımı için aile ziyaretlerine devam ediliyor. Halk ilçeyi boşaltmaya başladı. Mart ayında bir çok memurun buradan tahliyesi bekleniyor.
Henüz olaylara birinci dereceden tanıklık ediyorken, duaya ne kadar ihtiyaç olduğunu bizzat yazmak istedim. Artık maddi yardım yapılmasına gerek yok. Dua vakti.
Bir çoğumuz biliyoruz ki duanın külliyet kesbetmesi çok önemli. Alimler ‘’ hususan dua külliyet kesbederek devam etse; netice vermesi galibdir, belki daimidir’’ diyor.
Bunu düşünerek sizden dua talebinde bulunmak istiyorum. Yaşım itibariyle ülkenin bu kadar duaya ihtiyaç duyduğuna hiç şahit olmadım. Tam elleri açma vakti. Doğunun geneli Cizre,sur gibi olmamışken,henüz ortalık cehenneme çevrilmemişken Allahtan yalvar yakar ferec mahrec isteme vakti.
Bu gün arkadaşlarımızla ülkemizin selameti için, Yüksekova,idil,Nusaybin gibi çatışmaların hızlandığı yerler için fetih dağıtmaya başladık. Her bir fetih rahmet kapısının tokmağına vurmak gibidir. O yüzden destekleriniz bizim için çok önemli.
Destek olacak olan arkadaşlar sayı ile haber verirse veya moderatör arkadaşlarla haber yollarsa memnun olurum.
Hakkınızı helal edin. Duanızı eksik etmeyin.

--! müdavime !--
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.