dünya sözlük yazarlarının garibanlık anıları

#özgürler 

gecen sene arkadakslarla evde 6 kisi kaliyoruz. 2 arkadasimiz ev kirasina katkida bulanamayacak kadar fakir. biz de onlari zorlamiyoruz tabi. 4 arkadas kira,fatura,alısveris masraflarını karsılıyoruz. ben devlet bursu da almıyordum. diger arkadasların bursunu almasina daha 1 hafta vardı. evde erzak neredeyse tukendi. dolapta 2 patlıcan,bir sogan,biraz (iki avuc) pirinc biraz da yağ vardı. onlarla yemek yaparız diye dusunmustuk derken arkadaslardan birinin dogum gunu oldugunu hatirladik. hepimizinki kutlanmisti. napıp ne edip onunkini de kutlayacaktık. ama zınnık yok tabi. pastayı hediyeyi neyle alacaz? son otobus paralarını birlestirip pasta alsak yarın ekmek alacak paramız kalmayacaktı. neyse. yemek nobeti benimdi. patlican oturtma ve pilav yaptim. ama hem oturtma hem de pilav tencerenin dibini kaplamisti sadece. *
geldik mekana. serap diye bir arkadas vardi. bir yere ugrayıp geliyorum diye cıkmisti. hala ortalikta yoktu. aradım neredesin diye abisinden para istemis. 20 tl. onunla pasta alıp geliyormus.
cardakta yemek yerken birden iyiki dogduun busraaa sesleri yankilandi etrafta. en cok dogum gunu cocugu sasırdı tabi.
ya açlıktan nefesimiz kokuyor. pastayi nasıl aldınız diye sordu hemen. cok bereketli eglenceli unutulmayacak bir aksam olmustu hepimiz icin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.