fatma betül sayan kaya

#siyaset 

bir zamanlar dr.nikon mahlaslı kardeşimiz bir arkadaşı hakkında şöyle bir tanım yapmıştı: #339850

tanımı okuduktan sonra anlattığı bayanın kariyerine hayran kalmamak elde değil tabii. o zamanlar bu başarılı hanımefendinin, azmi ile aklımda uzun bir süre yer ettiğini hatırlıyorum.

az önce ekşi sözlükte fatma sayan kaya ile ilgili tanımadan gömenlerin tanımlarını okurken birkaç tanım altta hakkında geçmişinden dolayı mecburen olumlu şeyler yazmak zorunda olduklarından bilkent elektrik-elektronik ve cerrahpaşa tıp mezunu olduğunu öğrenince, yıllar önce hakkında bir şeyler okumuş olabileceğim geldi hatırıma. işsizliğim sağ olsun bakıp hemen buluverdim ilgili tanımı. belki tanımıyordum ama böylece tasdik etmek bana kendisi hakkında büyük bir güven hissi verdi.

bakıyorum da şimdi aradan dört yıl geçmiş, benim hiç tanımadığım halde hayranlık duyduğum bu insan şu dört yıl içerisinde hayallerini gerçekleştirmeyi başarmış. ve daha göreve başlamadan linç girişimlerine maruz kalmış bile:

http://haber.sol.org.tr/top...

bu hanım ne ekşisözlük yazarlarının ne de sol gazetesinin yazdıkları yersiz aşağılayıcı ifadeleri hak ediyor. şimdi sadece kariyerine bakarak konuşacak olsak bile bu kadının sıktığı taşın suyunu çıkardığı besbelli. umarım aile ve sosyal politikalar bakanlığı kendisi için isabet olmuştur. hayırlı olsun, ileride daha iyi taşıyabileceği bir emaneti alması dileğiyle. bakalım kariyerini icraatlerinde etkin kullanabilecek mi? takipteyiz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.