üniversite harçlarının kaldırılması

2. öğretimlerin tepkisine yol açan uygulama. adalet istiyoruz biz diye çığırıyorlar. eğer adalet 1.öğretim ve 2.öğretimlerin aynı kefede olması ise buyursunlar kaldırsınlar. hee yok sonunda 1.öğretim ve 2.öğretimlerin arasındaki puan farkına göz atacak olan olursa beri gelsin.
şimdi kendinden örnek vermek olacak ama, ben girdiğim üniversiteye 484 puanla girdim, bi arkadaşım benden 150 lira fazla ödeyecek diye 426 puanla girdi. aradaki başarı sırası farkından söz etmek istemiyorum zaten.
ayrıca bizim okulda 1.öğretim ve 2.öğretimlere ayrı çan uygulanıyor. aynı sınav, aynı hoca, aynı ders. arkadaşım 50 alıyor ve cb ile geçiyor. ben 95 ile dd aldım lan! ve yükseltme yapmak zorundayım. şimdi madem 1.öğretim ve 2.öğretim eşit olacak, bizimle aynı çana girsinler bakalım, oluyor muymuş? sırf çanları düşük diye güzelim harf notlarını kapıyorlar ve ortalamaları bizden daha yüksek gözüküyor. böylece yüksek lisans şansları da bizden daha yüksek.
şimdi bunu bizim okulun facebook hesabında bildirdim ama gönderimi silip engelledi sayfa admini.
bundan millete bahsettiğimde hemen olayı kişisel algılıyorlar ve yok sen ego yapıyorsun diyorlar. hayır canım ben ego yapmıyorum, ben sadece istanbul'da bir üni. kazanmak için ne kadar emek verdiğimi, harcım 150 lira fazla olmasın diye geceleri sadece 3 saatcik uyuduğumu hatırlıyorum. ve katsayı! olduğu için hayal ettiğim okula giremediğimi hatırlıyorum. benim de param olsaydı ben de gece mışıl mışıl uyurdum değil mi?
şimdi gelsinler bana adaletten bahsetsinler, yok canım, olmaz!

ayrıca bu olaya karşı çıkan 2.öğretimlerin çoğu, geneli değil sadece çoğu, parası neyse veririm öğlene kadar uyurumcu insanlar.

açık öğretime gelince, onlarınki de kaldırılmayıp azaltılabilirdi, 2.öğretimlerinki de azaltılabilirdi, hiç değilse bu yapılabilirdi.
biz parasız eğitim istiyoruz diyen herkesin arkasından koşa koşa giderim fakat, adalet diyorsanız adalet bu değil. önce belirli farklar olacak, herkes hak ettiğini alacak. sonra gelin adalet diye.ek: hep beraber eksileyelim belki silinir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.