27 haziran 2016 ak parti yanlılarının ne yapacağını bilememesi

içinde erdoğan düşmanlığı besleyen kişi serzenişi. aslında mesele türkiye'nin, rus-israil ilişkileri değil ! ne rusya ile olan ticari ilişkliler ile bağı var nede israil'in filistinlilere uyguladığı ambargo ve abluka ile dertlenmiş. erdoğan'ın rusya'ya yazdığı mektupta '' hayatını kaybeden rus pilotun ailesine bir kez daha acılarını paylaştığımı belirtmek ve taziyelerimi sunmak istiyorum; kusura bakmasınlar diyorum” ifadelerinden ''özür diledi'' sonucunu çıkarak kadar körelmiş ,nereden nasıl vurmalıyım bununla dertlenmiş.özür dilemek suçu kabul etmek demektir. erdoğan'ın düşürülen uçak ile alakalı defalarca '' gereken ne ise o yapılmıştır '' açıklamaları belgeler ile sabit iken , mektubun özür mektubu olarak görülmesi ancak eziklik duygusu ile açıklanabilir.

israil ile normalleşme

tuhaf olan şu ki israil'in basın yayın organları bu normalleşme sürecini yorumlarken israil hükümetini eleştiriyor , bunun hamas ve türkiye için bir kazanım olduğunu satırlarına taşıyor ancak bizim ülkedeki yahudi kılıklılar halen daha erdoğan düşmanlığıyla kendilerini tatmin etmeye çalışıyor. anlaşma gereği abluka altındaki yerlere -su ve elektrik , -hastane ve binalar , yemek veya içecek vs ulaştırılacak ,sonuç olarak gazze'ye bir adım atılacak ! ambargo kısmende olsa delinecek bunun için '' elhamdulillah'' diyemiyoruz da ,erdoğan düşmanlığı ve siyasi hazımsızlıktan olsa gerek insanları ne yapacaklarını bilmemekle suçluyoruz.

türkiye ne yapmalıydı ?

israil'e savaş mı açmalıydı !
hadi lan savaşa gidiyoruz diyerek adam mı toplasaydı ?

hükümet yaklaşık 5-6 senedir 3 şartından ödün vermeyerek isteklerini kabul ettirmiş , israil'e tazminat ödetmiş , özür diletmiş ve üstüne ambargoyu kısmende olsa delmeyi başarmış halen daha pislik arama derdindeyiz !

tazminatın miktarı mı az geldi ?
az gelmiş ise uluslararası ilişkilerde tazminat miktarının hiçbir önemi olmaz. 20 milyon dolar da aynıdır , 1 dolar da aynıdır ! sonuç stratejik önem taşır. önemli olan karşı tarafı mahkum etmektir.

özür dilemesi mi seni tatmin etmedi ?
özür dilemek demek suçu kabul etmektir. israil özür dileyerek suçunu kabul etmiş ve dünya kamuoyunda suçlu olarak kabul edilmiştir ve tarihinde ilk defa bir devletten özür dilemek zorunda kalmıştır.

ablukanın kısmen de olsa delinmesi
tatmin olmadığın şey nedir ? elektrik - su , okul ve hastane yapılacak olması mı seni rahatsız etti ? gaza gelip telavive'mi saldırmalıydık ? ilaç ve tıpbi malzemeler veya temel ihtiyaç maddeleri gönderilmemeli miydi ? ne olmalıydı !

hamas'ın anlaşma maddelerinde yer almaması
israil devletinin hamas talepleri her seferinde geri çevrildi ve esir olan israil askerlerin iadesi gündeme dahi alınmadı. hamas'ın faaliyetlerine devam edecek kararı alındı. peki senin dünyana göre nasıl olmalıydı ? hamas'ın faaliyetlerini durdurmalı mıydık ? israil'in esir askerleri teslim mi edilmeliydi ?

gözünüzdeki erdoğan düşmanlığı hakkı , içinizdeki kin ve nefret ise hakikatleri görmenizi hatta kabul etmenizi engellemesin. Allah'tan http://c.başkanı birileri gibi gaza gelip şekeri elinden alınan çocuk gibi duygusal kararlar vermiyor.

adam

katil israil dedi olmadı
terörist israil dedi olmadı
alçaksın israil dedi olmadı
her daim hamasla görüştü olmadı
israile özür diletti olmadı
tazminat ödetti olmadı
ambargoyu kısmen de olsa deldi yine olmadı

biraz susun be kardeşim.

not : ''ak partili'' değilim !


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.