erdoğan düşmanlığının çığırından çıkması

son günlerde yaşadığımız siyasi gelişmeler rte'nin , neden 40 yıldır güçlenerek geldiğinin ve kaybetmediğinin tezahürü niteliğinde. ahlaki değerler içerisinde muhalif olmak farklıdır , işi ahlaksızlık boyutuna taşımak, niyet okuyarak iftira atmak,kin ve nefret kusarak muhalif olmak çok başkadır. recep tayyip erdoğan'ın politikalarını ve attığı adımları benimsemeyebilirsiniz , siyasi olarak gayr-i ahlaki de bulabilir hatta en ağır eleştirilerde de bulunabilirsiniz ancak bu size ,bize bel altı siyaset ve eleştiri yapma hakkını vermez !

özellikle israil ve rusya ile olan gelişmeler, kimine göre doğru ,kimine göre yanlış kimine göre yetersizdir bu tartışılır ancak karşımızdakinin imanına kadar laf eder dil uzatırsak orada kartlar değişir. rte' bir şey kaybetmez ! aksine kaybeden itham eden,iftira atan ve niyet okumaya çalışanlar olur.

dün, ''bize ne araplardan'' diyenler bugün '' filistinlileri sattın '' diyor
dün, ''israil özür dilemeli '' diyenler bugün '' israil'in özrünü kabul etmiyor ''
dün, '' istanbul'dan gazzeye direnişe bin selam'' diye meydanlarda slogan atanlar bugün '' filistin'e su-elektrik-hastane yapılmasına itiraz ediyor !''
dün ,''türkiye filistin'e sessiz kalmamalı'' diyenler bugün hamas ve filistin devletinin memnuniyetle karşıladığı anlaşmayı yerden yere vuruyor !
dün , mavi marmara'nın hesabını soracağız ,diyenler bugün ödenen tazminat ve özrü kabul etmiyor !

o değil de netenyahu'nun '' ulan bu türkler de ne emmeye geliyor ne gömmeye geliyor'' demesinden endişeleniyorum !

çözüm sürecinde dönemim akil insanları arasında yer alan hülya koçyiğit çok güzel bir şey söylemişti '' akil insanlara katıldığım zaman arkadaşlarım,dostlarım bana tepki gösterdiler.kimi benimle konuşmama kararı aldı,kimi eleştirdi ancak hepsi barıştan yana insanlar. fakat gördüğüm o ki ,evet hepsi barışı istiyor ancak bunu recep tayyip erdoğan'ın başarmasını istemiyorlar ''

ne kadar da benzer durum !
sonra diyorlar ki bu adam neden yenilmiyor,bu adam neden seçim kaybetmiyor,bu adam neden bu kadar güçlü ! adam güçlü değil ki ,pislik çıkaran,çamur atan,niyet okuyan,iftira atan,siyasetçi kesilen,sağda solda atıp tutan bizler zayıfız.

adam
"biz en başından beri israil ile ilişkilerin düzeltilmesi için 3 şartımızı söyledik. israil başbakanı özür şartını obama'nın şahitliğinde yerine getirdi. her bir mavi marmara şehidimiz için 2 milyon dolar tazminat alınacaktır. bu işlerin hepsini filistinli kardeşlerimizle, meşal ve abbas'la istişare ederek yaptık. gazze'ye bayram öncesi 14 bin tonluk gemiyle gıda ve giyim eşyası ulaştıracağız. gazze'dekilere nefes aldıracak, çok uzun zamandır yaşadıkları mağduriyetleri giderecek adımlar atıyoruz. israil'in kudüs ve mescid-i aksa'daki hukuksuzluklara itirazımıza devam edeceğiz." diyorken biz daha neyin kavgasını güdüyoruz.
adam rusya'ya '' kusura bakmayın '' dedi amanın ! yok rusya'dan özür diledi ,yok lafını yedi,aha ne oldu da kıvırdın ! demeye başladık . ulan bir uçağı vuruyorsun ve pilotu için '' kusura bakmayın'' diyorsun. bu ne demektir biliyor musun? o devlet ile aşak geçmektir,ti'ye almaktır. fakat illa ki bi bit yeniği görmemiz icap ettiğinden düşünmemiz gerekmiyor değil mi ?

hep beraber

'' sn http://C.başkanım bu anlaşma yetersiz .daha fazlası olmalı ! sadece hastahane,su elektrik değil veya insani yardım değil bütünüyle oradaki kardeşlerimize el uzatalım '' bunu diyebildik mi ? böyle düşünebildik mi de adamı yerden yere vuruyor , müslümanları satmakla suçluyoruz ! filistin veya bir başka ülke , neresi olursa olsun mazlumların yanında olan chp hükümeti de olsa , hdp'de olsa , mhp hükümeti de olsa takdirle karşılamalıyız ve daha fazlası olması için mücadele etmeliyiz.

hangi vicdan ehli müslüman

*israil'in ilk defa özür dilemesinden
*gazze'ye ambargonun kısmen kalkmasından
*21 milyon tazminat ödenmesinden
*filistine yapılacak olan yardımlardan
*kurulacak olan enerji sahalarından
*filistin'e inşa edilecek hastahanelerden
*yapılacak olan toplu konutlardan
*elektrik üretecek olan geminin hibe edilmesinden
*yardımlarda afad'ın resmi olarak görevlendirilmesinden

rahatsızlık duyar !

kaldı ki hamas'ın lideri ve filistin devlet başkanı ''allah razı olsun türkiye'den .türkiye eğer ki bizden vazgeçmiş olsa idi anlaşma için oturulan ilk masada anlaşma sağlanırdı '' diyebiliyor iken..

mevzu ne biliyor musunuz ? ; şu saf ve temiz milletin içerisinde halen daha nifakla,fitne ve fesatla beslenmeye çalışan çürüklerin ve erdoğan'a olan öfkeden doğruları görmek istemeyen ve türkiye israil'e saldırıp israili haritadan silmiş olsa bile http://C.başkanı erdoğan olduğu için '' yok yok amerika'nın oyunu '' , ''yok yok kesin bişey vermiştir'' diyecek 2 ayaklı canlıların varlığıdır.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.