hanefi avcı

fetö darbe girişiminin ardın alel-acele arkasında abd yok fetö var demesi dikkatlerden kaçmadı, sürekli abd'yi aklama çabası da hayli düşündürücü.

elbette darbe girişiminde fetö arayüz olarak kullanıldı, bunu sağır sultan dahi biliyor. iyi de bilinenin dışında ne söylüyor? bir kısmına göre söylemiyor, iz örtüyor. abd'yi aklamaya çalışıyorsan daha net fotoğraf ortaya koymalısın. mesela abd diyorsunuz ama destek verenler abd içindeki filancı gruplar, yahut aslında şurası dersin. veya batı koalisyonu beraber karar verdi dersin. batı'dan gelen tepkilerden bunu anlıyoruz, darbenin başarısız olmasından hiç memnun olmadılar. ne bileyim ingilizler ön ayak oldu dersin vs. fetö'nun talimat almadan darbe girişiminde bulunabileceğini hanefi avcı'nın aklı alıyor mu?

abd'nin kucağında olan birisinin böyle bir işe kalkışması zor. kullandıkları kriptolu programlar dahi istihbarat işi. herhalde kendileri yazmamıştır bu programları. neyin peşindeyse yanlış bir amacın peşinde, bilgin yoksa yorum yapma bari. göreviniz karartma, örme olmasın..