microsoft edge

ilk sürümlerinde herhangi bir dosyanın indirme esnasında ne yapılacağını (sadece aç, indir veya indirme) ve dosyanın indirme sonrası nereye kaydedileceği seçenekleri olmayan tarayıcı.

problemin çözümü için iki gün uğraştırdı beni. en son yine edge yüklü ve sözkonusu seçeneklerin olduğu başka bir bilgisayar ile karşılaştırma yapmam sonucunda problemi çözebildim. iki bilgisayardaki edge ler arasında sürüm farkı vardı.

yani seçeneklerin olmadığı edge ye güncelleme yapmak ve sürüm 38'e (yanlış hatırlıyor olabilirim ama 30 lu bir sürüm) yükseltmek gerekiyor. gerekli güncelleme ise windows 10'un toplu güncellemelerinden 1607 numaralı güncelleme paketi içinde. bu paketi kurduktan sonra edge ye indirme seçenekleri geldi.

lan microsoft ne desek az sana. güya yazılım devi ve internet explorer ı tarihe gömüp yeni bir tarayıcı yaptım dedin ama onun da ilk sürümlerinde indirme seçenekleri yok. oha ki oha yani. sanki internete 146 ile bağlandığımız dönemler. dosya indirmede kaç kişiye lazımsa ne gerek var ki.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.