furkancılar kimdir ve furkan vakfı nın amacı nedir sorusuna cevap

başındaki zâtın din adamı veya din alimi olduğunu düşünmüyorum. bilgisi olabilir lakin bu faydalı bir kişi olduğu anlamına gelmez. Allah'u alem iran'ın içimizdeki din ajanlarından olduğuna kanaat getirmemek için elimden geleni de yapmıyor değilim !

1- bir din alimi hükümetin politikalarına , devletin ve hükümetin siyasi ilişkilerine burnunu sokmaması gerektiği gibi insanları kin ve nefrete sürükleyecek , hükümeti ve devlet hedef gösterecek beyanatlardan da uzak durmalıdır.

2-eğer siyasete merakı var ise bunu din kisvesi altında değil açık kimliğiyle meydanlara çıkarak siyasi bir kimlikle yapmalıdır.

türkiye'nin suriye politikaları

bey efendi oturduğu yerde , tvlerden , oradan buradan veya etrafındaki elemanlarından gelen haberlere göre rahatça konuşabiliyor.devleti ve hükümeti fevkalade kolayca suçlayabiliyor. ki cumhurbaşkanı'nın '' suriye'nin kuzeyinde bir devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz'' açıklamasını - devlet kurulmasından neden korkuyorsun ? sorusunu soracak kadar bilgisiz , yine http://c.başkanı'nın '' ırak'ın kuzeyine devlet kurulmasına müsaade etmeyeceğiz'' dediğini iddia edecek kadar cahil niteliklere sahip. ve sonrasında barzani ile olan ilişkileri aklının ermeyeceği bir üslup ile değerlendirmeye kalıyor olması iyi niyet taşımıyor gibi duruyor.

keza suriye'deki muhalifler için '' türkiye'ye güvenmeyin'' diyerek türkiye'yi güvensiz ülke olarak göstermesi , suriye bölgesindeki türkmen soydaşlarımızın maruz kaldığı zulmü görmezden gelip ağzına dahi almaması tamami ile provokatif çıkışlardır.
muhalifleri kötülemesi , esed'in zalimliğini ve katliamlarını görmemesi de tuzu biberi olarak görülebilir.


suriyelilere vatandaşlık verilmesi

http://c.başkanı'nın '' biz bunları buradan göndeririz biz milletin enayisi miyiz'' ve ''3 milyon suriyeliye vatandaşlık vereceğiz '' açıklamasında bulunduğunu iddia ederek yalan konuşuyor olması din alimliği veya din adamlığı sıfatını gölgede bırakmıştır.
http://c.başkanı hiç bir zaman ' biz milletin enayisi miyiz '' ve hiç bir zaman '' 3 milyon suriyeliye vatandaşlık vereceğiz'' dememiştir. ''suriyelilere vatandaşlık verilecek'' demiştir. türkiye de vatandaşlık için başvurmaya müsait 200 bin suriyeli var ve bunlar arasında 5 kriteri yerine getirmiş olan vatandaş olacak.
-5 sene yaşamış olmalı
-türkçe bilmeli
-meslek sahibi olmalı
-adli sicil kaydı temiz olması , gibi

e tabi kuytul hocamız bi yerlerden erdoğan'a çatacak ya ! şuursuz bilinçsiz yalan dolan bilgilerle çatmaya devam ediyor işte.
ki bu suriyelilerin vatandaşlığa alınma sebebini ise oy devşirme olarak göstermiş iyice mide bulandırmıştı. ya hu insan biraz araştırır öyle konuşur. 200 bin başvurunun tamamı vatandaş olsa 200 bin erdoğan'ı göklere mi çıkarır ? ak partiyi tek başına iktidar mı yapar ?

e tabi bitmedi
türkiye'den deniz yolunu kullanarak kaçak yollarla gitmeye çalışırken boğularak ölenleri ise devletin gizli güçleri tarafından ayarlanıp gönderildiğini söyleyerek bilmişlik taslamış yine devleti karalamıştı.


(evlilik programları


kuytul , 3 mart 2017 konuşmasında evlilik programlarının kaldırılmasının ak parti tarafından reddedildiğini ve evlilik programı yapan esra erol' un günlük 150 milyar maaş aldığını söyleyerek , hatta esra erol 'un kendisi hakkındaki eleştiriler hakkında ' bıktım,usandım ve yoruldum artık'' ifadelerini , 'yalan program yapmaktan bıktım usandım yoruldum artık'' dediğini iddia edecek kadar iftiralarına ve yalanlarına yalan eklemiştir. nitekim evlilik programları bakanlar kurulu kararı ile sezon sonunda kaldırılacaktır.
ne ak partinin reddettiği bir önerge vardır
ne esra erol'un maaşı günlük 150 bin tl'dir
ne de esra erol'un programın formatı ile alakalı bir beyanı vardır. beyan tamami ile kendisi hakkında eleştirilerle alakalıdır.

doğu ve güney doğu operasyonları

devletin sivilleri katlettiğini ,kürtlerin ezildiğini ve zulme uğradığını ifade ederken pkk ya ve pkk'ya destek çıkan kürtleri ( bir kısmını ) hiç diline almıyor olması komik duruyor.bakıldığında asıl amacının hak ve hukuk olmadığı devleti ve hükümeti suçlamak olduğu rahatlıkla görülebiliyor.

peygamberimiz miting alanında

ankara da yapmış olduğu mitinge ,2 kadının görmüş olduğu sadık rüyadan ötürü peygamberimizin de şuan da miting alanında olduğunu ifade etmiş ,elemanlarını sağlam gaza getirmişti. hatırlayalım ! f.gülen' de '' peygamberimizin olimpiyatlarda ,fatih kolejinin koridorlarında '' bulunduğunu ifade etmişti.

örnek göstereceğimiz çok konu var.

hasılıkelam kutyul 'un asla ve kat'a samimiyetine inanmadığım gibi iran muhaberatın elamanı olduğunu düşünüyorum. gülen cemaati amerika'nın , kuytul'un cemaati ise iran'ın tr deki kollarından. hiç dikkatinizi çekmiyor mu ? furkan vakfı ve alpaslan kuytul ak parti hükümetinden önce duyuluyor,biliniyor muydu ?


nitekim bir din alimi
ak parti ,chp,mhp vs tüm partiler , hükümet,devlet ,muhalefet gibi konulara burnunu sokmaz. olur olmaz yalan ve iftira açıklamalarla halkı kin ve nefrete sürüklemez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.