namaz kılmayan kız almamak

yanlış bir tutum, bana göre.
ben bundan 2 yıl öncesine kadar tesettürlü değildim. eşimle tanıştığımda eşimin ailesi bunu çok yadırgamıştı. tesettürlü bir gelin adayı temennileri vardı. ben 2 yıl önce kapandığımda herkes şok oldu.
insanlar zaman içinde bu konuda evrilebilir arkadaşlar kimseyi bu yönden yargılamayın. eğer bir insanı seviyor, değer veriyor, inanıyor, güveniyor ve aynı şekilde karşılık görüyorsanız alın gitsin.
belki aile yapısında alışmamış, görmemiş olabilir. kendi içinde bununla savaşıyor olabilir, bilemezsiniz. biriyle ortak bir hayat kurmak birazda birlikte bir şeylere adım atmaya, başlamaya zemin hazırlamak gibi. öğreneceğiniz çok şey olur.
namaz da kılar, başka şeylerde yapar, sizden göre göre alışır.
içinde ufak dahi Allah inancı olan her beşer namaz'ın o huzuruna er ya da geç erecektir.
namaz kılıyor diye evlendiğiniz insanın nasıl çıkacağını bilebilir misiniz? tek kriter bu olmalı mı? tartışılır.
bu açıdan da düşünün.

ekleme: arkadaşlar demek istediğim evlenin illaki değişir değil, sadece kimin ne olduğu bilinmez. yani illa böyle olur veya illa böyle olmaz gibi bir yargım yok. ben sadece insanların mutluluğu kaçırmamasından yanayım. elbette herkes evinden huzur bereket eksik olmasın, namaz, niyaz, oruç, iman olsun ister. ama söz konusu durumda şunu belirtiyorum; namaz kılıyor diye, çok dindar biri diye evlendiğiniz ya da hayatınıza soktuğunuz kişininde nasıl çıkacağı belli olmayabilir. yani sizin iyi niyetiniz ve bakış açınızı suistimal edebilir. onun için tek kriter bu olmasın. ben bu açıdan söylüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.