felçli hayvan bakımı

arkadaşlar böyle bir başlık açıyorum çünkü başıma gelen elim bir olay neticesinde bilgi arayışına girdiğimde net üzerinden bu konu hakkında bilgi edinebileceğim hiç bir kaynak bulamadım ne yazık ki.
bulabildiğim bir kaç forumsal site oldu, soru-cevap seklinde yazılan bazı yazılar vardı. onun çoğunda da çoğu kişi soru sormuş ya cevap alamamış ya da hayvanınız felç kaldıysa ötenazi yaptırın gibi saçma sapan cevaplar verilmiş.

felçli bir hayvana bakmak biraz zor ama imkansız ve dayanılmaz değil.

sanılanın aksine yükü hiçte ağır olmayan, ilk başlarda biraz zor fakat zaman geçtikçe sağlıklı bir hayvana bakmaktan daha kolay olduğunu gördüm. yani olur da başına böyle bir durum gelen yani kedisi, köpeği, kuşu felç olan bir insan olursa kimsenin lafı sözüyle hareket ederek hayvanın canına kıymasın.
zaten eğer gerçekten hayvanınızı seviyor ve onu ego kasmak için yanınızda barındırmıyorsanız yüreğiniz onu öldürmeye el vermeyecektir. inanın bana bu bir kurtuluş değil, o hayvana bakmayı kabul etmeniz hayvan için yeni bir başlangıç olacak. ne olmuş olursa olsun.

benim kedimin başına bu durum geldi yaklaşık 1 hafta kadar önce, bir veterinere götürdüm alelacele. adam bana resmen ameliyatla düzelirse düzelir düzelmezse uyuturlar dedi. o benim evladım bunu nasıl kabul ederim? dedim. yılmadım bildiğim başka bir veterinere götürdüm.
şansı olduğunu öğrendim an da o şansı değerlendirdim. şu an felç evet ama bebek gibi bakıyorum ve hiç gocunmuyorum. başına gelen kimse de gocunmamalı.

ilerleyen zamanlarda buraya bu konu hakkında edindiğim bilgileri daha da ayrıntılı yazacağım. olur ya belki biri bu konuda bir umut ışığı arar.
burası onların ışığı olsun.
sağlıcakla...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.