peygamberin ilahlaştırılması

ilahlaştırma bu değilse ne ?

aşağıya alıntıladığım yazı çok iyi özetlemiş. okumanızı tavsiye ederim.


ehl-i sünnetin peygamberi!
* muhammed Allah'ın nurundan ilk yaratılandır. kainat ondan ve onun için yaratılmıştır. ebu'l-ervah'tır. tüm ruhların babasıdır. muhterem hoca efendi'nin buyurduğu gibi; sonsuz nur'dur! yani ezeli ve ebedidir.
* o ölmemiştir. ravza-i mutahharasında haydır, diridir. kendisine salavat gönderenin salatına amin der, selam verene de aleyküm selam der!. şehitler ölmez iken, peygamber ölür mü heç! aşıklar ölmez! ölen hayvandır! küllü nefsin zaikatü'l mevt diyen münafıklara itibar edilmeye!
* onun ismi bir yerde anıldığında, ruhaniyeti de orada hazır ve nazır bulunur!
* o; Allah'ın habibidir. aşık olduğu kimsedir. onun aşkına 18 bin alemi yaratmıştır! onun aşkına felekler devreyler!
* adem'in tövbesi onun hurmetine kabul olmuştur! nuh onun hatırına boğulmaktan kurtulmuştur! ibrahim ateşten onun hurmetine necat bulmuştur! isa onun ümmetinden olmak için göğe tırmanmıştır!
* doğar doğmaz ümmetî, ümmeti demiş ve secdeye kapanmıştır! sünnetli doğmuştur. o gece alem nura gark olmuş, dereler taşmış, göller kurumuş, putlar yere düşmüş, ateşgedelerin ateşi sönmüştür! ay yeryüzüne inmiş, onun beşiğini sallamıştır.
* o bir parmak işaretiyle ayı ikiye bölmüş,hz. ali efendimiz namazı vaktinde kılsın diye batan güneşi geri getirmiştir.
* başın üstünden beyaz bir bulut hiç eksik olmamıştır. elinden pınarlar fışkırmış, binlerce kişi susuzluğunu gidermiştir. taşa bassa mubarek ayağının izi çıkmış, kuma bassa çıkmamıştır. safi nur olduğundan gölgesi yere düşmemiştir. hiç ihtilam olmamıştır. vücuduna pire sinek vs. gibi haşerat konmamıştır. geçtiği sokak günlerce misk-ü amber gibi kokardı. tebevvül ve tagavvut ettiğinde (çiş ve kaka yaptığında) mis gibi kokar ve toprak hemen yutardı! onun idrarı ve dışkısı dahi şeriftir. aişe annemiz bir gece susamış, su ararken, yanlışlıkla onun leğene yaptığı idrarı içmiş ve "ömrümde böyle lezzetli bir şey içmedim" buyurmuşlardır.
*onda kırk erkek gücü vardır. paparazzici hadisçilerin naklettiğine göre; bir gece tüm hanımlarını dolaşmış, amma daha hala kükremiş aslanlar gibi imiş! çünkü cebrail ona bir tas özel yemek getirip, ondan yemiş!
* onun daha binler hasaisi ve fadaili vardır. bunlar elhamdülillah tadât etmekle (saymakla) bitmez! 13 binden ziyade mucizatı olduğu ehl-i sünnet alimleri tarafından bizlere bildirilmiştir.
* o Allah değil, ama o'ndan başka da değildir. bayram ali öztürk tarafından veciz ve kestirme bir surette ifade edildiği gibi...

Tamamı için tıklayınız
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.