ben gerdun değilim

gerdun’um ben aslında.

bu sözlük cogito iken geldim galiba. ihl vardı o zamanlar ve bazı arkadaşlar burayı kurmuş, ihlden sevdikleri arkadaşları buraya beklediklerini söylüyorlardı dm yoluyla.


kayıt oldum tabii, çoğu sevilecek, kırılmayacak insanlar neticede. yazdık karaladık bulunduk. gerdunu gömmeyi öldürmeyi çok istedim. Bir sürü başka sözlüklerde de oldu Hesabım. Hala yaşıyorum ekşide. Kaçıncı gelişimdi bilmiyorum sözlüğe ama bir ara dayanamayıp (#1815031) entrysinde de bahsettiğim gibi gerdun’u yaratan onca şeyi bir kişiye yazmıştım ben.

2009 yılı olsa gerek yazmaya başladığım. ayşe de yazar o zaman ihlsözlükte. ben yazdıkça okurdu o. o’naydı neticede. hayır sözlük aşkı filan değildi. yazardık ama ikimizde.

8 yılı geçmiş. ayşe’den sonra iflas ettim, aöf bitirdim askere gittim, döndüm yeniden iş kurdum, alkolik oldum ot kullandım tövbe ettim bir daha içtim..

ne yaptıysam öldüremedim gerdun’u. kaçtım ve her geri gelişimde belki arada buralara bakıyordur, belki görür diye yazdım. bazen saçmaladım, onu beklerken bilinen gerdun’un dışına çıktım ama hep durdum. yolu geçmedi. belki de bir yerlerden bakıyor, bilemiyorum.


ben gerdun’um olmaktan yorulsam da. bununla kavga etmeyeceğim artık. hayatımdaki en büyük başarım sevdiğimi doya doya söylemekti ayşe’ye. o’nun sevmesiydi beni. sırf o takip ediyor diye beni; işimde başarılı oldum, o bakmıyor diye salıp battım. diferansiyel denklem çözerdi, oturup bir bilinmeyenlerden başladım. bir daha hiç bu kadar anlamlı yaşayamayacağım. gerdun olmak ayşe’nin sevdiği kişi olmak demek ve ben bu onuru yok sayamam. daha yüksek mertebeye çıkılmaz.

batman’da bir çay ocağının sırf sigara içmek önünde oturup telefon ekranına baka baka, aç karnına çay içerek hala gerdun’ım ben.

gerdun olmak bu, ben gerdun değilim diye çıldırmak da. seni sevmek de buydu ayşe. iyi ki doğdun demiş miydim?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.