gelin kürt sorununu kur'ana göre çözelim

ne kürt sorunu lan? bu ülkede kürt sorunu diye bir şey yok. birileri varmış gibi lanse ediyor o kadar. bu bir tezgahtır.

bu ülkede bir kürt'ün sırf kürt olduğu için yapamadığı veya sahip olamadığı ne var? yahut da bir türk sırf türk olduğu için bir kürtten daha fazla hakka mı sahip? bir düşünün bakalım. işe girerken, okula kayıt olurken, sınavlara girerken, alışveriş yaparken, seyahat ederken, kanuni haklarını kullanırken veya evlenirken veya kamu hizmeti alırken "sen kürtsün, başka kapıya" mı deniliyor? ya da sen türk müsün kürt müsün?" diye mi soruluyor? bu ülkede multi milyoner kürtler varken, binlerce türkü istihdam eden kürt iş adamı varken, kürt bakanlar, diplomatlar ve bürokratlar varken, en iyi okullarda okuyan kürtler varken, kürtler ile türkler evlenirken, aynı şeye sevinip aynı şeye üzülürken, aynı esprilere gülerken, aynı şeyleri ayıp olarak görüp aynı ahlaki değerlere sahipken, bu kadar aynılaşmış ve kaderimiz ortaklaşmışken siz ne sorununundan bahsediyorsunuz lan?

iyi bakın bakalım, şu yeryüzünde bir kürte kardeşim diyen, kız alıp kız veren türklerden başka bir millet var mı? eğer varsa gidin onlarla sorunsuz bir şekilde yaşayın.

altını çizerek tekrar söylüyorum, bu ülkede kürt sorunu yoktur. olduğunu iddia edenlerin de kim oldukları zaten belli. onların peşinden giderseniz olmayan sorunların içinde ezilmişlik psikolojisiyle yaşayıp durursunuz ki bunun sonu da hüsrandır. kuran ile çözeceklermiş, hele hele...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.