tasavvufun saçmalığı

peygamber'in vefatından çok sonra ortaya çıkmış ve kurumsallaşmıştır. kurumsallaşmadan önce insanlar samimi olarak yaparken kurumsallaştıktan sonra ticarete dönmüş. ayrıca ayarı da kaçırmışlardır. mevlana'dır , ibni arabi vs bunun gibiler. vahdeti vucüd diye bir şey uydurmuşlar gidiyorlar budist bir insanın nirvana'ya ulaşmasından bir farkı yoktur.
tasavvuf dediğin akım şiilerden geçer türkiye'ye şiilerin din anlayışlarını beğenmeyiz müslüman bile demeyiz ama onlardan gelen akımı din miş gibi kabul ederiz.
yani şuanda tasavvuf denilen şeyin aslında cılkı çıkmıştır.
gassalın önünde meyyit gibi olmaktır gibi bir anlayışları vardır Allah ise düşünün akledin der tamamen kesişirler. önce ki züht yaşantısında bu anlayış yok adamlar ibadetlerini yapıyorlar ve ilmi tartışmalar yapıyorlar Allah'ın varlığını sorguluyorlar alemi sorguluyorlar ama inançlarına birşey olmuyor. fakat şuan ki tasavvuf veya tarikatçılara sor tekfir eder geçerler kendileri düşünmediği gibi şeninde düşünmene izin vermezler.

sonuç olarak tasavvuf dediğin uzak doğudan etkilenmiş islamiyetle harmanlanmış ve bize dini doğru yaşamak diye yutturulmaktadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.