her alanda kadınların en çok zararı görmesi

haklı tespittir.

molla boranibey işin hukuksal tarafını almış lakin ona varana kadar ki ezilen hakları görememiş. kaldı ki ben; barbar kocasından kaçıp devlete sığınarak canlı ve mutlu mesut yaşayan kadın örneği görmedim(!). devletin kadını koruyamamasındaki eksik bir şekilde kanunda pozitif iyileştirmeye koşullandırmış lakin o hukuki süreç bile alt perdede tehdit ve şantajlarla haklar sekteye ugratılır yahut kocanın lehine çevirilir.
birakın allasen avrupa ülkeleri gibi başımiz her agridiginda devlete baş vuruyormuşuz da devlet de gereken adaleti ve sukuneti sağlıuormuş gibi davranmayı!! burası türkiye! dayaktan uslandırılan kadınların nefes aldığı topraklar! öldürülünce o güvendiğiniz devlete kaza süsü vererek ölüm dosyasına "kaza" yazdırılan cinayetlerin olduğu memlrket!
kocasının karısına dışkısı yedirip videoya aldığı yer, ayrılmak istedi diye öldürülen, çocukları öldürülen, aşkına karşilik vermedi diye öldürülen, anası babası katledilen, reddedildi diye sevdigi kızın 6 yaşınsaki kardeşine tecavüz ederek öldüren, bir özgecan minibüste şoförle yalnız kaldi diye tecavüz edilen, matematik öğretmeni tecavüz etti diye polis babasinin yüzüne bakamayıp onun tabancasıyla intihar eden kız çocugunun bir zamanlar yaşadıgi topraklar!
iş yerinde kadın olduğu için tacize uğrayanlar, tacize yanit alamayınca işten çikartılanlar. senin sineye çekmek dediğin bu kadar ahlaksızca olması gerek? kaldı ki kadınlar da çalişiyor artık, hem de erkeklerin yaptıği her işi yapıyorlar. siz sadece her anlamda izin verin, nefes aldırın onlara, güvenli çalişma alanları yaratın. en yakın örnegi kiz kardeşim: iş yerinde evli bir adamın sözlü tacizine ugramış, ne kadar sesimi yükseltsem o kadar arsizlaşıyor diyor ve çalişma şevkini kaybettigini söylüyor, çıkacağım diyor ama ben o adama haddini bildirmeden bunu yapamaz.

neyse işte ikili kavgalarda bile kadın 1-0 eksik başlar haklı olmaya, zira çirkin bir tabirle kuyruk sallama ile suçlanır ilk önce. hasbelkader suçsuzlugunu ilan edip temize bile çıksa o ihtimal birulerinin aklındadır.

son olarak böyle düşüyor mu? demişsin:
bunu hiç anlamıyorum anlayamayacağım,; bir erkeğin kadına değer verip değersizleşmesini kınaması neden böyle yaftalanır? yahu sen muhalefettsin tamam da neden diger insanı manipüle ediyorsun? o yazarı da tanımam seni de ama yazdıklarınız gayet tanıdık. biri kadina değer vermeye görsün hemen pusatlar çıkar toprak altından.

kendi fikrini örneklerinle zenginleştirip yaz çık, manipüle etme ve de senin annenin-eşinin-kız çocuğunun haklarına haksızlık edildigini düşünen kişilere geçirmeden, onları anlamsızca yaftalamadan da yazabilirsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.