dünya sözlük'ün artık çok başka bir yer olması

onu bunu bilmem de arkadaşlar samimi olarak bir şey söylemek istiyorum. ben ulu'dan geldim. yazdığınız bir entri adamın hoşuna gitmiyor, kendi görüşüne aykırı geliyor diye ana-avrat-bacı entriye cevap niteliğinde küfür edilen, ve müdahale edilmeyen bir yerden geldim. ha ben küfür yemedim. çok uç noktalardaki konularda polemiğe girmekten kaçındığım için hiç böyle olayla karşılaşmadım. ama çok entry okuduk. dine, kutsal değerlere, aklınıza gelebilecek her şeye küfredebilen ve yaptırım uygulanmayan bir yer orası.

ben burada bir şey gördüm. ne kadar aykırı olursanız olun, ne kadar muhalif olursanız olun, ne kadar zıt düşüncede olursanız olun, karşınızdaki insanda sizin bir insan olduğunuz empatisi mevcut. anlayış, hoş görü mevcut. farklı düşüncelerin aynı zeminde dile getirilmesi mevcut.

burada siyasi ve dünya görüşüne katılmadığım bir çok yazar var. ama bazı konularda güzel yazıyor. güzel şeyler dile getiriyor. ne yapayım şimdi? aynı şeyleri düşünmüyoruz diye küfür mü edeyim? siyasi görüşü bana uymuyor, ama edebi yönü müthiş döktürüyor... ne yapalım? karşılıklı anlayış, empati olduğu sürece hepimizin aynı düşünmesi gerekmiyor. yani korunması gereken bu zeminin, bu kalitenin devamlılığı. ufak tefek hatalar, arızalar olur. olacaktır da. mühim olan konuşarak anlaşma, anlaşabilme ortamını kaybetmemek.

ben buradan keyif alıyorum. günlük psikolojik durumuma göre ciddi ya da lakayt entriler giriyorum. yazıyorum, okuyorum, yorumluyorum, deşarj oluyorum. okurken de bir şeyler öğreniyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.