ortak beğenilerin anlamı

gri olmanın üzerine pek fazla yazı yazılmamıştır bizim memlekette. sevda üzerine her şey beyaz renkler üzerinden tasvir edilir , bunun notalarına dair konulan her taş sevilir sahiplenilir.

sokağımız arnavut kaldırımı,
evimiz ahşap iki oda.
daha iyisi de olabilirdi ya,
şükür buna da
der turgut uyar. az olsun, bizden olsun ama beyaz olsun. beyazlık ruh kadar göreceli, sizin geçmişte yaşattığınız bir acıdan suyun üstüne çıkıp, yol aldığınız, vardığınızda halikarnas balıkçısının resmettiği o güzel ahu deryalar kadar bir şeyler dolar içinize. arkada kalanın siyahlığı burada garip değil midir? hayatın ikilemi türev gibidir , sizin 1 verdiğiniz ne varsa mutlak suretle 0`a doğru yol alır. içinizde biriktirdiğiniz siyah noktacıklar, yan odanın semasında hoparlörden okunan sela kadar yüreklere naif bir dert düşürür.

bazen bir hasta yatağının kenarında bulan kişi olursunuz bedeninizi, bazen de siz uzanırken bir kapı açılsın da bir yüz gelsin de görem diyen kişi. uzanan ile ayakta olan - gülen ile ağlayan - umut bağlayan ile hüzünlenen , yaşam teorisi retoriktir. kurumsal olan tek şey zıtlıklarıdır ve bunu da satın almak için can atarsınız. geleceğe adım atıyorum derken, karalamalar üzerindeki nice şeyin keder çeyizi olduğunu bilmeyenlerde vardır. kaderim de sen varsın , iyi ki varsın be dedirten olmakta mana, bunu dedirtebilmek meziyet !

demiş ya ahmet arif :

rüzgarda asi,
körsem,
senden gayrısına yoksam,
bozuksam,
can benim, düş benim,


kimse kimsenin hayal alemine giremeyecek kadar isteksiz. vuku bulamayan, sonuca varmayan ne varsa karşıdan bilmek yerine , ortak sevda da yer alanlara objektif çeviren , artık bardağın saf ve dolu tarafına bakmaya başladığınızda güzelleşir hayat. mana bulur , eder bulur yaptıklarınız ve bireysellikten topluma mal olur. ve bir bakmışsınız yaptıklarınız ve bazen yazdıklarınız ortak beğenilerin sesi olmuş.. aslında olgunlaşan hayaller ve büyük harflerle yazılmayan bizler var ! biz olun ortak olursunuz..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.