türk insanının beleşçiliği çok sevmesi

maalesef ki.

kampanya de saldırır. 50 liralık ürüne 75 tl etiket yazıp kampanya diyerek 60 tl'ye sattıklarında kara geçtiğini zannediyor. promosyon ürüne bayılır. hatta ticaretin içinden birisi olarak bahsedeyim yeri gelmişken; çoğu şirkette çalışanlar kendilerine promosyon bir şeyler gelsin de ne olursa olsun kafasındadırlar. örneğin, kendisine 5 liralık bir promosyon ürün gelsin de şirket isterse 100 tl fazla ödesin umurunda olmaz. *
bedava bir şey dağıtılsın izdiham olur. bunu çok defa görmüşüzdür. deki 1 koyacaksın 10 alacaksın seğirtir. yapacağı iş az zahmetli çok paralı olsun ister. az çalışayım çok kazanayım. hatta yattığım yerde kazanayım derdinde bir dünya insan. yok öyle bir dünya. alnının terini sileceksin lan alnının terini.

ismet özel şöyle der;

"aldatan ve aldanan (dolandıran ve dolandırılan) münasebetinde kusurun tamamı zarara uğrayana aittir. çünkü insan ölçüsüz ve/veya fevkalade bir kazancı hedeflemedikçe dolandırıcıya av olmaz."

yüzdeyüz olmasa da büyük oranda doğru. hatta ünlü bir dolandırıcının benzer bir sözü vardı; ''ben asla namuslu insanları dolandırmadım, beleş para peşindekileri dolandırdım'' gibi bir şeydi.

adam olacaksın. çalışıp alnının teriyle kazanacaksın. en temizi böyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.