şaka maka iktidarın değişmesi gerektiği gerçeği

#siyaset 

hayli zamandır gündemi yakinen takip etmiyorum. nedir ne değildir pek bilmiyor, ilgilenmiyorum. lakin gidişatın iyi olmadığını hepimiz bakmasakta görebiliyoruz. keza iktidar dahil(!) biliyor olacak ki seçim öne alındı değil mi?

ben yönetim işinin iyi bir liderin arkasında toplanan kalifiye bir ekipten geçtiğine inanıyorum. hangisi daha önemli derseniz türk halkının gönlündeki lider profili başlığına göz atabilirsiniz. arkadaşın çıkarımları gayet yerinde. bizim geleneklerimizde öncelik liderindir. kadrosuz lider olur ama lidersiz kadro düşünülemez.

öte yandan kadrosuz lider nereye kadar yetebilir? pekala hepimiz gibi nefis taşıyan ve ismet sıfatı bulunmayan bu kişiler belirli vasıflar ve kararlılık ile hayli yol gidebilir. ancak bunun bünyede ve sağlıklı zihinde oluşturduğu tahribat rahatlıkla gözlemlenebilir. o veya bu sebeple yitirilen çalışkan ve idealist ekibin yerine gelen çıkarcı ve eyyamcı kişiler buz dağının görünmeyen kısmıdır aslında. esas oğlan yemeğin nasıl yenmesi gerektiğini öğretirken yemeği verecek olan bu ekiptir. ama yemek gelmeyecek olursa sesler lidere yükselir. muhatap meselesi...

mevcut iktidar zayıflayalı ve heyecanını yitireli birkaç dönem geçti ama yapılanların hatrına seçmenden fazlasıyla kredili. bu kredi ve itibar elbet tükenecek. sadece kişiden kişiye değişkenlik gösterecek. kalıcı olan fikirler olacak, onlarda zamanla paslanacak.

toparlamak gerekirse; bu coğrafyada yönetimin zor olduğunun bilincinde bir insanım. onun için yönetime karşı her zaman sabırlı olunmasından yanayım. ancak 15 yıl sabır kıstasımın dışında kalıyor, çizgiyi aşıyor. ana sebep olan alternatifsizlik ve görece istikrarın sarsılması endişesini bir kenara bırakıp yönetici kimliğini kaybeden bir kadroya destek vermeyeceğim. kimi destekleyeceğim ise bana kalsın. görüşlere saygılı her görüşe ise saygı duyarım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.