seçim politikası olarak emekli maaşlarını yarı yarıya düşürmek

oy avcılığı yapmayan, erkek adamın yapacağı iştir. türkiye'de bunu yapabilecek bir babayiğit yoktur malesef. seçilememe kaygısı ile ülkenin geleceği emeklilerin insafına terk edilmiştir. eğer emeklilere verilen maaşlarda %50 değil, sadece % 20 kesintiye gidilse yılda 100 milyar tl tasarruf edilebilir. bu da ülkemizi 5 yılda dünyanın en zengin ilk 10 ülkesi arasına sokar.
bir çoğunuz emeklilerin yaşamaya hakkı olduğunu düşünebilir. evet. yaşasınlar ancak bizim sırtımızdan yaşamasınlar. buna zulüm diyenler tekrar düşünmelidir. ülkedeki 40 milyon çalışan 11 milyon emekliye bakmak zorundadır. bu ise, çalışanlara yapılan büyük bir zulümdür. asgari ücretle çalışıp 1600 lira maaş alan üç kişiden alınan vergiler ile bir emekli maaşı ödenmektedir. bu kadar yüksek vergi dünyanın hiç bir ülkesinde yoktur. 40 yaşında emekli edilenlerin cezasını ben çekmek istemiyorum ve buna mecbur da değilim. ayrıca 40 yaşında emekli olanların aldıkları o paraların tamaı da haramdır, kul hakkıdır.
benim 70 yaşına kadar eşek gibi çalışıp 40 yaşında emekli olanlara bakmamın istenmesi bana yapılmış büyük bir haksızlıktır. emekli ne yapar orasını bilemem. ama devlet emeklileri düşündüğü kadar ülkenin çoğunluğunu oluşturan asgari ücretliyi kesinlikle düşünmemektedir.

emekli adamlar çalışanlardan daha yüksek maaş alıyorlar. bu zulümü kim bitirirse benim oyum onadır. ister katılın, ister katılmayın benim görüşüm budur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.