erbakan bosna yardım paralarını faize yatırıp batırdı

(bkz: müflis tüccar eski defterleri karıştırır)
erbakan hocanın kemiklerini sızlattınızcılar eski defter karıştıracakmış. bosna paraları meselesini açacakmış, sizin derdinizin ne olduğunu iyi biliyoruz. bosna cihadının en büyük temsilcisi aliya izzet begoviç defalarca erbakan hocanın bosna cihadına yaptığı yardımlardan övgüyle söz ederken bu kemik sızlattıncıların gelip bu meseleleri deşmeleri boşuna değil.
yazıyı okuyan da levent gültekine ödül verilmiş sanır, adam erbakanı anma programına katılmış, çok seviyordunsa sen de katılsaydın. geçmişte erbakana her türlü hakareti etmiş adamın onu anmaya gelmesi erbakanı küçültmez yüceltir, dün erbakana en ağır sözleri edenlerin çoğu pişmanlıklarını dile getirip biz senin kıymetini bilememişiz derken erbakana hayatının en büyük kazığını atmışların gelip burada erbakanın kemiklerini sızlattınız lafları eşliğinde şu bosna paraları diyorum diyerek içlerindeki pislikleri dışa dökmeleri de kendi fikirleri değil tabi. ak it gazetesinin fikri. https://www.akittv.com.tr/y...

--- alıntı ---
1992’de sırp maşasıyla başlayan bosna’daki haçlı katliamına karşı, islam âleminde ilk önce erbakan’ın türkiye’si harekete geçti. islam âleminin mücahit lideri, bosna için türkiye’nin ilk insani yardım vakfı olan ihh’yı kurarak bölgeye gönderdi. bosnalı müslümanların ihtiyaçlarını gidermek için de avrupa milli görüş teşkilatları, milli gençlik vakfı gibi kurumlarını seferber etti.

bosna ordusunun savunma ihtiyacını karşılamak için saraybosna’daki yağ fabrikasını roket ve silah atölyeleri olarak dönüştürmeyi başardı. bu yardımlara vefa amacıyla bosna ordusu tarafından saraybosna kuşatmasını yarmayı başaran özel birliğe ‘’mgv’’ adı verildi. birçok boşnak komutan ise yapılan yardımlar nedeniyle silahlarının üzerine ‘’mgv’’ ismini kazımıştı. avrupa’daki milli görüş teşkilatları, bosna’dan göç etmek zorunda kalan mültecilere evlerini açarak, gözleri önündeki drama tepkisiz kalan dünyaya inat, örnek bir islam kardeşliği tablosu sundu. aliya’nın partisi sda’ya (demokratik eylem partisi) siyasi teşkilatlanma, seçim çalışmaları konusunda erbakan hoca’nın ekipleri eliyle eğitimler verip yönlendirdiğine bütün bosna yönetimi şahittir. zaten, sda yöneticileri de ülkesinde seçimleri bu çabaların da desteğiyle kazandığını açıklamışlardı.
--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.