dünya sözlük parliament sinema kulübü

#sinema/tv 

daha önceleri muhtelif başlıklarla yapılmış, denenmiş olan, sözlüğümüzün sinemasever yazarlarını film izlemeye, yorumlamaya daha fazla odaklama maksatlı, biraz da nostaljik hislerle oluşturulmuş kulüp. amacımız film izlemekten aldığımız keyfi katlamak, sinema muhabbeti çevireceğimiz, buna zaman ayıracağımız bi teşvikte bulunmak. *

öncelikle olayımız ne :

her hafta * bir tane film seçip, izliyoruz. ardından gerek bu başlık altında gerek ilgili başlıklarda, filme dair ne varsa yorumluyoruz. özetle ana fikir bu.

filmi, katılımcıların tavsiyeleri üzerine belirleyebiliriz, seçilen filmlerin belli bir kalitenin üzerinde filmler * olması muhtemel, hedefimiz o yönde.

konsepte uygun olması bakımından filmi izlemek için pazar gecelerinin uygun olacağını düşündük. ancak etkinliğe katılmak isteyen yazarlar bir sonraki film seçimine kadar uygun oldukları herhangi bir zamanda filmi izleyip düşüncelerini yazabilir. film seçimleri her hafta ya da 2 haftada bir cuma günleri yapılacaktır.

film izleyip yorumlamak dışında her türlü sinefil muhabbet, soru, bilgi, eğlenceli sinema etkinliği de kulübün çizdiği çember dahilinde. örneğin her yıl dünya sözlük oscarları dağıtabiliriz. *

son olarak belirtmekte fayda var, ortalığı şenlendirecek her türlü fikre açığız.

the shawshank redemption'dan bi replikle açılışımızı yapmış olalım.

"unutma red, umut iyi bir şeydir, belki de en iyisi. ve iyi şeyler asla ölmez."


not: tabii ki filmleri izlemeden önce aşağıdaki jeneriği izlemeyi unutmuyoruz.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.