temel karamollaoğlu'na tepki gösteren şehit eşi

#haber  #siyaset 

adil öksüz'ün firarına ilişkin bir dava var, biliyor musunuz? bu davada biri başbakanlık müsteşarı olmak üzere bir sürü adam yargılanıyor ve tamamı tutuksuz yargılanıyor bu insanların, hiç de tutuklanmadılar.. evet, bank asya'nın kapısından geçenlerin bile içeri tıkıldığı bir ülkede.

bir de adil öksüz'ü serbest bırakan iki hakim var.. doğrusu şu: biri serbest bırakıyor, savcı itiraz ediyor, ikinci hakim itirazı reddediyor ve öksüz böylece sırra kadem basıyor.. yalnız bu iki hakim yukarıda bahsettiğim davada yargılanmıyorlar.. ilki yani serbest bırakan açıkta (ihraç değil), hakkında adli yargılama yok bildiğim kadarıyla.. ikincisi ise tutuklu ama gene adil öksüz meselesinden değil, örgütten yargılanıyor, hatta duruşmada adil öksüz meselesine girince mahkeme başkanı "bu davanın konusu o değil, üyelikten yargılanıyorsunuz" diye uyarıyor..

bence şehit eşi bunları da parmağını sallaya sallaya temel beye sormalıydı.. ne de olsa bütün soruların cevabı temel beyde, muhatap da sorumlu da o..

ne alaka diyeceksiniz çoğunuz, biliyorum.. hah işte, tankın üstüne çıkmakla bitmiyor bu iş.. bazı alakaları da sorgulamak gerekiyor.. hele de bir yarınızı yitirdiyseniz..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.