islâm işbirliği teşkilâtı

#siyaset  #ekonomi 

dünyadaki müslüman sayısı 1,5 milyardan fazla.
dünyadaki yahudi sayısı 20 milyondan az.

gel gelelim koskoca(!) islam dünyası yahudiler kadar iyi para yönetebilen, ilim alabilen ve değerlerini muhafaza edebilen bireyler çıkaramıyor. tüm bunlara rağmen islam alemi tek yumruk olmayı bir başarabilirse yukarıdaki kritik ölçüleri yerle yeksan edebilecek bir güce ulaşır. nihayetinde toplu ambargo ekonomik güçlerini ciddi bir şekilde zayıflatabilecekken verilecek toplumsal ve lojistik mesaj olası tehditleri bertaraf edecektir.

şimdi teoriler bir yana dursun; türkiye'nin olağanüstü çağrısıyla toplanacak olan bu teşkilata pek muhterem arap ülkelerinin hangi düzeyde temsilciler göndereceklerini yakinen takip edelim. çok afedersiniz adi şerefsizler cepleri dolu olduğu sürece filistin veya suriye veya ırak gibi ülkeleri asla önemsemeyecekler. orada ölen masumlar zerre umurlarında olmayacak. hayatta kalabilmek için botlarda alabora olan bebeklere üzülmeyecekler. biz ise çaresizce onlardan, bu kansızlardan destek mi bekleyeceğiz?

öfkemi mazur görün arkadaşlar. dünya siyaseti, küresel dengeler falan da umrumda değil. hiçbir şey bir müslümanın katledilmesinden daha kıymetli değil, olamaz, olmamalı. eğer bugün her zamanki gibi neşelenemiyorsak bir sebebi var. ramazan arifesinde içimiz acıyorsa sebebi var. peki buna karşı ne yapmamız lazım? bilinçli müslümanlar olarak susmamamız lazım. toplum gerekli sesi çıkartacak ki devleti yönetenler arkasındaki gücü fark edebilsin. 15 temmuz'da millet destek vermese erdoğan ayakta kalabilir miydi? basit bir örnek bu. onun için yazın, çizin, elinizin ulaştığı her platforma lanetinizi dökün ki bu işin üstesinden yalnızca bizim, türkiye'nin gelebileceğini devlet erkanı anlasın. satılmış arapları bir araya toplamakla bir halt olmayacağını anlasın. bizim, sadece türkiye'nin birlik olmuş hali nice petrol babalarını hiç eder bırakır. güvenin bana.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.