israil'le yapılmış olan anlaşmaların iptaline dair meclis önerisi

#haber  #siyaset 

yarın yenikapıda 35 milyon insan toplanacaktır muhtemelen. hatta toplanırken akpartili belediyeler vesaire araç tahsis edeceklerdir. israil bayrakları yakılacak lanetler okunacak. sonra bir daha yakılıp bir daha lanetler okunacak. sonra herkes evine gidecek. yemeğini yiyecek çayını içecek, sevişecekse sevişecek, sonrasında sigarasını içecekse içecek. velhasıl israili rahatsız eden hiçbirşey olmayacak. israil yarın yine gazzeyi bombalayacak. bizimkiler yine aynı şeyi yapacak vesaire.

en başından şu gösteri işi bir kere hükümet kontrolünde olmamalı. bu sadece türkiye için değil, dünya için, israil filistini bombalıyorsa burada az çok bütün devletlerin sorumluluğu var. buna tepki gösteren insanlar öncelikle kendi devletine o ülkeyle ilişkisini kesmesi için baskı kurmalı. ama diğer yandan da buna katlanmalı. en azından katlanması gerektiğini bilmeli.

diğer durum, israile istediğin platformda kız bağır çağır,küfür et hiç bir şey değişmeyecek. son 75 yıldır değişmedi. ekonomik politik yaptırımlarda bulunmuyorsan, geri kalan bütün o konuşmalar hava civadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.