oruç tutanlara saygısı olmayan insan

hayatımda son dört beş senedir tek bir gün bile oruç kaçırmamışımdır, ha bunu böyle demek de yanlış anlaşılmasın tabi de, demek istediğim, yine hayatım boyunca ben oruçluyken dahi birinin yemek yeyip içmesi hiç umurumda dahi olmadı. yani ne yapabilirim ki? ne yapabiliriz?

e olaya şöyle bakıyorum zaten bazen. adam başka bir dinden olabilir, ya da dinsiz olabilir, ya da seferi olabilir, ya da ne bileyim turist falandır herhalde. yani tutmayanların ben art niyet yapıp da tutanların gözünün içine sokarak yemek yediğini falan pek sanmıyorum. (ya da öyle bir fanteziye durduk yere neden girişeceklerini). onlar kendi dalgasında bence. bugün görüyorum, elinde içecek yiyecek her neyse. beyin otomatikman, kendi oruç tuttuğu için bir ön yargıda bulunuyor, çeşitli demeçler veriyor falan.. halbuki içselleştirip özümsüyorum, kendimi londra' da yürürmüş gibi hissediyorum, sorun ''püff!'' diye çözülüyor bir anda.

yani bulunduğumuz çevrede herkes biz değil ki, bizim herkesten bizim gibi olmasını bekleyelim. bunu herkes kendi ideolojisine göre uyarlasın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.