dünya sözlük

#sosyal  #sözlük 

17 yaşında ergenliğin içinde çırpınırken sözlüklerde yazmaya başlamış bir insan olarak şunu gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. şimdiye kadar gördüğüm en kaliteli sözlük. hem yönetim kısmı hem de yazarların büyük çoğunluğu, üstüne fikir olarak kaliteli çünkü.

delicesine uzun yazan bir insan olarak her gittiğim sözlük ortamında aynı tepkiyi gördüm. şimdiye kadar yazdıklarımın bu kadar oylanması ile nerdeyse yeni karşılaştım. hatta her zaman kıyılarda köşelerde kalmaya çalışan bir insan olarak hakkımda ilk kez böyle fazla güzel şeyler söylendi. bunlar beni son derece mutlu ediyor. burada verdiğin emeğin karşılığını alıyormuş hissine doyuyorsun çünkü.

mesela şöyle şeylerle karşılaşırdım. bir kadının iki çocuğu öldürülmüş, öldüren çocukların babası. hem kadın cinayetlerine dikkat çekmek, hem başka çocuklar öldürülmesin diye o acısına rağmen ses çıkarmaya çalışan anneye destek olabilmek için yazdım. yazdığım şeyin altına bir kadın geldi ve şunu yazdı. çok uzundu okuyamadım. benden çok artılandı mesela. artı kısmı önemli değildi. amacım hiçbir zaman iyi oylanmak zaten olmamıştı. benim derdim kendi içimi dökmek. yazılı iletişimde daha başarılıyım çünkü. mesela başlığa uygun bir tanım olmadığı için silinmedi bile. sırf yazdığım şeye sinirlenmiş adamın biri küfür etti, silinmedi. benim şikayet etmem bekleniyor. şikayet etsen günler sonra okuyorlar. burada kurallar çok net, kurallara uygun olmayan tanımlar konusunda çok hızlı işlem yapılıyor. bunu da sevdim.

bana göre değerinin bilinmesi gereken bir yer. sevdim çünkü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.