muharrem ince'nin fetö dershanesinde öğretmenlik yapması

hüseyin gülerce nin 2010 yılında hayatını anlattığı bir röportajda geçen bilgi.

--- alıntı ---

sonra iki kardeş yalova’da dershane açtık. 10 yıl dershanecilik yaptık. muharrem ince öğrencim benim. dershanemizde fizik öğretmenliği yaptı, beraber derslere girdik. dostluğumuz sürüyor. kaba hesapla on yılda üç bin kadar öğrencim oldu. 77’den beri yalova’da oturuyorum.

--- alıntı ---

kaynak

muharrem ince nin doğuya tayini çıkınca istifa edip bu dershanede öğretmenliğe başladığı da iddia ediliyor.

asla ve kata kandırılamayan chp li birinin bunların dershanesinde öğretmenlik yapması çok ilginç.

edit1: açıklamanın tarihi 2010. henüz kimse kimse ile didişmiyor. bu zamana kadar da muharrem ince den bir yalanlama gelmedi.

edit2: muharrem ince hüseyin gülerce nin dersanesinde çalıştığını kendisi de söylüyor.

--- alıntı ---

dershane: hüseyin gülerce’ye saygıda kusur etmem

balıkesir’de necatibey eğitim fakültesi’ni bitirdikten sonra artvin’de imam hatip lisesinde 2.5 yıl öğretmenlik yaptım. imam hatip’teki yapıyı bilirim yani. onlar da bu ülkenin evlatları. bazıları onları oxfordlu, bazıları vebalı gibi göstermek istiyor, ikisi de değil bence. eşim ülkü de coğrafya öğretmeni, onun tayini çıkmamıştı. geçim sıkıntısı nedeniyle istifa edip, yalova’ya gittim. tarlada kıvırcık ekecektim, projem oydu. hüseyin gülerce lisede fizik hocamdı. ortak tanıdığımız biri beni tavsiye etmiş, hüseyin beyin dershanesinde bir yıl çalıştım. hüseyin bey, tanıştığım yıllarca cemaat ile ilişkisi böyle öne çıkmamıştı. yalova’da sevilip sayılan, itibar gören birisidir. ben de saygıda kusur etmem. ama dünya görüşüyle yakından uzaktan bir ilişkim yoktur. 1990’da ortaklarımla kendim bir dershane açtım. dershanecilik okuldaki öğretmenliğe göre çok daha zor bir iş. pazar kavramını unutmuştum ben. 2002’de milletvekili olduğumda dershanemi ortağıma devrettim, sonra o da tasfiye etti. şimdi hiçbir ticari faaliyetim yok.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.