fetö'nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem

#haber  #siyaset 

yahu! bu adamlar ordunun içine 1980 darbesinden beri sızmış. hatta askeri liselere yerleşmiş, gelişmiş, generalliğe kadar yükselmiş. medyada ise bu emin çölaşan, reha muhtar, ali kırca, uğur dündar gibi vatan hainleri o dönemde "irtica irtica" diye diye 28 şubat'ı hazırlayıp gülen'e itimat etmeyen erbakan'ı indirip bir de bütün cemaat ve cemiyetleri zan altında bırakarak bütün dindarları bunların cemaatlerine mahkûm etmediler mi? ecevit zamanında bunların yurtdışındaki okullarına fahri konsolosluk verip ülkenin dış siyasetini bunların eline vermedi mi? ulan 2002'ye gelene kadar türkiye zaten gülen'in kontrolü altındaydı. erbakan hariç bütün siyasi partiler de bu adamın okulları vs. için övgüler zaten diziyordu. rahmetli türkeş'in konuşmaları daha dün gibi aklımda.

adam gelene kadar ülke adamın eline geçmiş bunlar da kalkıp erdoğan'ı suçluyor. ne yapacaktı? gülen erdoğan'ı destekledi. erdoğan da bunun karşılığını verdi.

ancak bu süreçte muhalefet hiçbir zaman kurtulamaz. muhalefet yargıyı ve orduyu kendi çıkarlarına alet edip 367 garabetini, cumhuriyet mitinglerini, e-muhtırayı ve ak parti kapatma davasını açmamış olsaydı bugün ne 2010 referandumunu ne de ergenekon davalarını konuşacaktık. bu yaptıklarıyla resmen halkı kendilerine düşman ettiler. karşılığında da 2010 referandumunu kabul ettiler, ergenekon davalarına da destek verdiler. muhalefet aynı yahudi taktiği yapıyor. sebepleri üretiyor, karşı taraf da buna sonucu ağır refleksler verince de onları suçlu gösteriyor. yok öyle yama.

2010 senesine kadar erdoğan gülen'in tabanını kendine bağladı. dershane mevzusu açınca da yavaş yavaş fetö'nün yuvasına çomak sokuldu, tabanı da gülen'i yalnız bıraktı. netice? netice belli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.