1 temmuz 2018 istanbul lgbt onur yürüyüşü

öncelikle mesele burada kimsenin cinsel kimliği, yönelimi, o biçimliği falan değil. gereksiz duyara, konu saptırmaya gerek yok.

basit bir benzetme yapmak gerekirse: heteroseksüeller(yahut herhangi başka bir cinsel kimlik") çıkıp "rahat rahat sevişemiyoruz :(" diye yürüyüş yaparlarsa hemen hemen aynı tepkiyi yerler.

hani küçük beyaz(ımsı) gettolarınızdan çıkıp ülke realitelerini görmeye pek tenezzül etmiyorsunuz anladık da, kültür denilen bir olgu var, hani insanların kuşaklar boyunca oluşturduğu sosyal bir yapı.

neyse işte, burası iskandinavya falan değil. cinsel kimliğiniz, ne olduğunuz yahut buna bağlı olarak neler çektiğiniz umrumuzda dahi değil. anladınız mı? ha yok, uçkurunuzla ön plana çıkmak isterseniz de, buradan belirli bir kitleyi bilerek ve isteyerek karşınıza alıyorsunuz demektir. ne diyorduk ? ağlayacaksanız oynamayın.

kaldı ki:

kimsenin kimseye bırakın sevmeyi, saygı duyma dahi zorunluluğu yoktur. ben senin yönelimlerine, dinine, imanına, inanışlarına, ideolojilerine, hayat felsefene vs. dahi saygı duymak zorunda değilim, sen de benimkilere. ama seve seve tahammül etmek zorundayım. sen de öyle. ve eğer sokakta uçkurunu ön plana çıkaran bir gösteri yapıyorsan, hele hele lutilikle bunu birleştiriyorsan tepki almayı göze almışsın demektir. mağduriyet kasmaya gerek yok. çok "yavşakça" bir durum oluyor zira bu tabiri caizse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.